California, Portugalia, Hiszpania, Brazylia, Australia, i wiele wiele innych krajow na calej kuli ziemskiej plonie. Raz, gdy bylem przed laty w odwiedzinach w Hiszpanii pomagalismy razem z moimi dziecmi przy gaszeniu pozaru lasu. Moje chlopaki byli pod wielkim wrazeniem swojego czynu i niebezpieczenstwa tego okropnego zywiolu. 50 m od domu w ktorym mieszkalismy udalo nam sie z cala wioska zagasic pozar i uratowac domy. Nie bylo latwo gdy w poludnie, przy 40 °C upale, nagle zabraklo wody do gaszenia w kanalizacji, a plomienie staly juz prawie przed domami. . Brakowalo wody, gaszono szmatami i galeziami. Dlatego wiem jak mieszkancy walczyli z pozarem o to co posiadaja Po tym wszystkim cala miescowosc nas za to kochala, ze nie ucieklismy do wygodnego hotelu tylko ramie w ramie pomagalismy miejscowym w walce i ich dobro nie pozostawiajac ich samych sobie. Podczas takiej suszy jakie tam panuja wystarczy mala iskierka, rozbita butelka aby stala sie katastrofa nie do opanowania.
Zaloguj się, aby obserwować tematyBycie zarejestrowanym użytkownikiem forum