Zarejestruj sięZaloguj się
Dodaj ofertę pracyDodaj ofertę szukam pracyDodaj ogłoszenie drobne
Wszelkie prawa zastrzeżone. Znak MyPolacy.de zastrzeżony zgodnie z decyzją EUIPO o numerze EUIPO 017995157
Dodaj odpowiedź1.6k wyświetleńObserwuj temat
TEMAT: Zasiłek chorobowy i zwolnienie z pracy
Avatar użytkownika WróbelekWróbelek199 odpowiedzi
Dołączyła: 07.12.2016Płeć: KobietaSkąd: HamburgOnline: 211 dni temuReputacja: 0Ostrzeżenia: 4/3
kopiuj link

Jak długo mąż pracował? Przysługuje mu bezrobotne?

Cytuj
00
Avatar użytkownika WróbelekWróbelek199 odpowiedzi
Dołączyła: 07.12.2016Płeć: KobietaSkąd: HamburgOnline: 211 dni temuReputacja: 0Ostrzeżenia: 4/3
kopiuj link

Z przerwami,to nie przysługuje bezrobotne(musiałby bez przerwy pracować 1,5 roku)

Cytuj
00
Avatar użytkownika justyna7326justyna73263 odpowiedzi
Dołączyła: 09.10.2010Płeć: KobietaSkąd: EuskirchenOnline: ponad rok temuReputacja: 0
kopiuj link

Przede wszystkim pobiera się albo krankengeld z powodu choroby i niezdolności do pracy, albo arbeitslosengeld. Dwa jednocześnie nie można. Dopiero po rehabilitacji, która przejmie rentenversicherung , (o ile składki były regularnie i bez przerw dłuższych jak 2 tyg )  dazyduje rentenversicherung, czy pani mąż jest zdolny do pracy, czy musi zostać przeszkolony do innego zawodu. 
do tego jeszcze dochodzi, czy pani mąż był gesetzlich, czy prywatnie ubezpieczony 

Cytuj
00
Avatar użytkownika KamilaKamila5 odpowiedzi
Dołączyła: 19.02.2021Płeć: KobietaSkąd: NeuwiedOnline: ponad rok temuReputacja: 0
kopiuj link

Witam wszystkich. Chciałabym sprostować wypowiedź Wróbelka. Żeby wyrobić sobie prawo do zasiłku trzeba w ostatnich 30 miesiącach przepracować 12 miesięcy i nie musi być ciągłości. Wklejam informację ze strony www.arbeitsagentur.de ...

"...Sie erfüllen die Anwartschaftszeit. Das bedeutet meist: Sie waren in den 30 Monaten vor Arbeitslosmeldung mindestens 12 Monate versicherungspflichtig beschäftigt. Dabei können mehrere Beschäftigungen zusammengerechnet werden..."

Od pierwszego dnia chorobowego, pracodawca płaci przez 6 tygodni, a od siódmego tygodnia płaci ubezpieczalnia zdrowotna zasiłek chorobowy. 
Chciałabym również dodać, że w celu uzyskania Krankengeld trzeba mieć ciągłość zwolnień lekarskich i przedstawić pierwsze w ciągu jednego tygodnia ("...muss ein Arzt die Arbeitsunfähigkeit des Arbeitnehmers lückenlos bescheinigen, dieser muss die Krankschreibung schnell bei der Krankenkasse einreichen. Dafür hat man eine Frist von einer Woche, nachdem man arbeitsunfähig geworden ist...")



Serdecznie pozdrawiam.

Cytuj
00
Dodaj odpowiedź
Zaloguj się, aby obserwować tematyBycie zarejestrowanym użytkownikiem forum
daje Ci nieograniczone możliwości!
Dołącz do nas już dziś.Zaloguj sięZarejestruj się
😊😉😄😜😂

Najnowsze tematy

Najnowsze odpowiedzi

Zobacz więcej

Nowi użytkownicy

  • Avatar użytkownika Matys
  • Avatar użytkownika Marta
  • Avatar użytkownika Pablo
  • Avatar użytkownika beata5
  • Avatar użytkownika Jacek
  • Avatar użytkownika Samir
  • Avatar użytkownika Robert
  • Avatar użytkownika marcin_pp
  • Avatar użytkownika Krzysiek
  • Avatar użytkownika Dominika
  • Avatar użytkownika Angelika
  • Avatar użytkownika Yves
  • Avatar użytkownika Tomek
  • Avatar użytkownika Babeczka 78
1993 aktywnych użytkownikówŁącznie: 677775 użytkowników, 162 gości, 23 anonimowych
3053 Wszystkich napisanych tematów76699 Wszystkich napisanych postówAnonim Najnowszy użytkownik
Pokaż więcej