Zarejestruj sięZaloguj się
Dodaj ofertę pracyDodaj ofertę szukam pracyDodaj ogłoszenie drobne
Wszelkie prawa zastrzeżone. Znak MyPolacy.de zastrzeżony zgodnie z decyzją EUIPO o numerze EUIPO 017995157
Dodaj odpowiedź4.6k wyświetleńObserwuj temat
TEMAT: Zwolnienie lekarskie AOK
Kamila
0 odpowiedzi
Dołączyła: 03.09.2022Płeć: KobietaSkąd: AltenkunstadtOnline: ponad rok temuReputacja: 0
kopiuj link

Hej, Orientuje się ktoś czy jeśli po 3 tygodniach pracy w Niemczech poszłam na zwolnienie lekarskie na około 10 dni to wypłacą mi z AOK za te dni? Z tego co wiem, pracodawca wypłaca za zwolnienie jeśli pracownik przepracuje min.4 tyg. Nie wiem co w sytuacji jeśli przepracowałam 3tyg.. Oczywiście po zakończeniu zwolnienia wróciłam do pracy. Kolejna kwestia, czy muszę dostarczyć jakiś dokument do AOK? Czytałam, że niby od połowy 2021r nie trzeba dostarczać, że to robi lekarz lecz na innej stronie wyczytałam ,że to zależy czy lekarz ma odpowiedni sprzęt do przesłania zwolnienia do AOK.. Teraz nie wiem, bo lekarz mi nic nie mówił czy wysłał do AOK itp.. Będę wdzięczna za odpowiedzi..

Cytuj
Maciej
1 odpowiedź
Dołączył: 10.06.2022Płeć: MężczyznaSkąd: HolmOnline: ponad rok temuReputacja: 0
kopiuj link

Idąc na zwolnienie otrzymujesz trzy papierki - jeden dla pracodawcy, drugi do aok, trzeci dla Ciebie. Aok najlepiej zeskanować i wysłać mailem oraz zwykła pocztą. Aok bez problemu wypłaci Ci za chorobowe - nie wypłaca pracodawca bo nie masz przepracowane odpowiedniego czasu. Co do kwoty - zależy czy wcześniej zatrudnienie było w Niemczech czy w innym kraju. Jeżeli w innym to dostaniesz wypłaconą najniższą krajową w przeliczeniu na okres chorobowego.

Cytuj
00
Max
20 odpowiedzi
Dołączył: 26.08.2022Płeć: MężczyznaSkąd: MünchenOnline: ponad rok temuReputacja: 0
kopiuj link
cytowana odpowiedź

Idąc na zwolnienie otrzymujesz trzy papierki - jeden dla pracodawcy, drugi do aok, trzeci dla Ciebie. Aok najlepiej zeskanować i wysłać mailem oraz zwykła pocztą. Aok bez problemu wypłaci Ci za chorobowe - nie wypłaca pracodawca bo nie masz przepracowane odpowiedniego czasu. Co do kwoty - zależy czy wcześniej zatrudnienie było w Niemczech czy w innym kraju. Jeżeli w innym to dostaniesz wypłaconą najniższą krajową w przeliczeniu na okres chorobowego.

Poczytaj troche o zmianach od 2023

Cytuj
00
Dodaj odpowiedź
Zaloguj się, aby obserwować tematyBycie zarejestrowanym użytkownikiem forum
daje Ci nieograniczone możliwości!
Dołącz do nas już dziś.Zaloguj sięZarejestruj się
😊😉😄😜😂

Najnowsze tematy

Najnowsze odpowiedzi

Zobacz więcej

Nowi użytkownicy

  • Avatar użytkownika Matys
  • Avatar użytkownika Marta
  • Avatar użytkownika Pablo
  • Avatar użytkownika beata5
  • Avatar użytkownika Jacek
  • Avatar użytkownika Samir
  • Avatar użytkownika Robert
  • Avatar użytkownika marcin_pp
  • Avatar użytkownika Krzysiek
  • Avatar użytkownika Dominika
  • Avatar użytkownika Angelika
  • Avatar użytkownika Yves
  • Avatar użytkownika Tomek
  • Avatar użytkownika Babeczka 78
1993 aktywnych użytkownikówŁącznie: 677775 użytkowników, 162 gości, 23 anonimowych
3053 Wszystkich napisanych tematów76699 Wszystkich napisanych postówAnonim Najnowszy użytkownik
Pokaż więcej