Zarejestruj sięZaloguj się
Dodaj ofertę pracyDodaj ofertę szukam pracyDodaj ogłoszenie drobne
Wszelkie prawa zastrzeżone. Znak MyPolacy.de zastrzeżony zgodnie z decyzją EUIPO o numerze EUIPO 017995157
Zuzanna
0 odpowiedzi
Dołączyła: 27.05.2020Płeć: KobietaSkąd: HalleOnline: ponad rok temuReputacja: 0
kopiuj link

Witam, nie wiem, czy to odpowiednie miejsce na ten post - tak w skrócie, mój partner to Niemiec z dziada pradziada, mimo dbałości o antykoncepcję, jakoś zaszłam w ciążę ( za trzy tygodnie poród), jestem silnie uzależniona od benzodiazepin, od ponad 7 lat, i od bardzo wysokich dawek, mam nerwicę silną, różne fobie, od kilku lat nie pracuję, w Niemczech kiedyś na krótko pracowałam, nie zna języka, mam 38 lat, od roku mieszkam tu w Niemczech z partnerem, ale z powodu lęków, nie szukałam lekarzy. Chcieliśmy się przeprowadzić do mojego rodzinnego miasta, chciałam pójść na prywatny detox w Polsce, i później jak mi wytłumaczono długą psychoterapię oczywiście za swoje pieniądze, prywatną, oboje wiedzieliśmy że cały proces detoxu, terapii potrwa wiele lat. I nagle ciąża, pozamykane granice, nie jesteśmy małżeństwem więc razem nie mogliśmy do Polski wrócić. On dostał, urlop macierzyński na rok w swojej firmie gdzie pracuje ok 30 lat, z powodu mojej choroby Jugendamt uznał, że po urodzeniu dziecka partner musi się nim zajmować, nie mogę być sama z dzieckiem i wyjechać do Polski też nie możemy. No i tak moje plany poprawy swojej życiowej sytuacji legły w gruzach, chcę i muszę dla dziecka iść na detox, ale jak tu w Niemczech, skoro nie znam języka? Wiem, jak to działa w Polsce, miałam gotowy plan, 3 miesiące w prywatnym ośrodku detoksykacyjnym, później kilka miesięcy w ośrodku poodwykowym i psychoterapia. A tutaj? Znam angielski całkiem nieźle, ale tylko w mowie, i nie na tyle, bym mogła swobodnie rozmawiać tak jak po polsku, bardo wielu słów i to nie tylko medycznych nie znam. Komunikatywnie znam angielski. Partner uważa, ze to nie przeszkadza, uczy się polskiego dość dobrze. On uważa, że mimo braku znajomości języka niemieckiego mój detox tutaj i psychoterapia jest możliwa. Więc mam pytanie do Was: gdzie są w tu w Niemczech zamknięte ośrodki detoksykacyjne, z polskojęzycznymi terapeutami od uzależnień od leków? I jak to potem wygląda? Skoro w Polsce mi zalecają po odbyciu odtrucia, pobyt nawet roczny w zamkniętym ośrodku po - odwykowym? Jest tutaj coś takiego? Jestem ubezpieczona w IKK. Poradźcie mi co ja mam teraz zrobić?? Dużo czytałam i rozmawiam z ludźmi z Polski, i wiem, że w ośrodku detoksykacyjnym w Pl, prywatnym, miałabym codziennie rozmowy z terapeutami od uzależnień, tak samo jak w ośrodku rocznym czy dwuletnim po odwykowym. A jak ja ma mi tu w Niemczech pomóc pobyt w takich ośrodkach, skoro ja ludzi nie rozumiem, o czym mówią? Ja sobie tego nie wyobrażam. Możecie mi jakoś pomóc? Czekam bardzo na Wasze odpowiedzi, i pozdrawiam! Jestem zdołowana, mam wrażenie, że mój partner nie rozumie, jak ze mną jest źle ( aborcji na początku ciąży nie dokonałam, choć mu o tym wspominałam, że będą problemy, bo on bardzo ego dziecka chce, a ja niestety też pochodzę z rodziny w Polsce katolickiej która na mnie naciskała, że nie mogę zabić dziecka). Koleżanki niestety też radziły urodzić i ostrzegały, że będzie ze mną jeszcze gorzej jeśli usunę ciążę. Pozdrawiam, Zuzka.

Cytuj
przemek
1 odpowiedź
Dołączył: 10.05.2020Płeć: MężczyznaSkąd: BydgoszczOnline: ponad rok temuReputacja: 0
kopiuj link

Witaj ,ja bym poszukał informacji na jakiś forach tematycznych.Teraz wujek google zna odpowiedzi na wszystkie pytania.Trzymaj się ,pozdrawiam.Może zacznij od lekarza od uzależnień na skypie,chyba są możliwe takie konsultacje.dobrze że zaczęłaś o siebie walczyć,to najważniejsze

Cytuj
00
Anonim
Konto usunięte
kopiuj link

Ważne że zaczęłaś. Nie umiem doradzić, ale zrobiłaś pierwszy krok w dobrym kierunku.Nawet najcięższy maraton od tego się zaczyna, więc trzymam kciuki.

Cytuj
00
Anonim
Konto usunięte
kopiuj link

Najprostsza droga, to zapytac u zrodla.
Zwroc sie do IKK i popros o indywidualna rozmowe. 
Oni wiedza jak takie leczenie sie odbywa i gdzie w Niemczech mieszcza sie odpowiednie osrodki.
Moga rowniez wyrazic zgode na pokrycie kosztow leczenia w Polsce, jezeli uznaja to wyjscie za uzasadnione.

Cytuj
00
Terapia online
1 odpowiedź
Dołączyła: 20.08.2020Płeć: KobietaSkąd: LublinOnline: ponad rok temuReputacja: 0Ostrzeżenia: 1/3
kopiuj link

Jeśli chciałaby Pani porozmawiać co w obecnej sytuacji może Pani zrobić aby ,,nie sięgać ", zapraszam do kontaktu, prowadzę psychoterapię uzależnień. Pozdrawiam Monika Zawłocka www.psychologonlinemonikazawlocka.pl

Cytuj
00
Dodaj odpowiedź
Zaloguj się, aby obserwować tematyBycie zarejestrowanym użytkownikiem forum
daje Ci nieograniczone możliwości!
Dołącz do nas już dziś.Zaloguj sięZarejestruj się
😊😉😄😜😂

Najnowsze tematy

Najnowsze odpowiedzi

Zobacz więcej

Nowi użytkownicy

  • Avatar użytkownika Matys
  • Avatar użytkownika Marta
  • Avatar użytkownika Pablo
  • Avatar użytkownika beata5
  • Avatar użytkownika Jacek
  • Avatar użytkownika Samir
  • Avatar użytkownika Robert
  • Avatar użytkownika marcin_pp
  • Avatar użytkownika Krzysiek
  • Avatar użytkownika Dominika
  • Avatar użytkownika Angelika
  • Avatar użytkownika Yves
  • Avatar użytkownika Tomek
  • Avatar użytkownika Babeczka 78
1993 aktywnych użytkownikówŁącznie: 677808 użytkowników, 170 gości, 22 anonimowych
3053 Wszystkich napisanych tematów76701 Wszystkich napisanych postówAnonim Najnowszy użytkownik
Pokaż więcej