Bayern pokonał Real

· 1.3k odsłon · Skomentuj! · Autor:

"Jesteśmy martwi ze zmęczenia, ale niesamowicie szczęśliwi" – powiedział po zakończeniu meczu w Madrycie, jeden z twórców tryumfu Bastian Schweinsteiger.

W półfinale Ligi Mistrzów FC Bayern pokonał Real Madryt w rzutach karnych. Po 90 minucie spotkania Real wygrywał 2:1, a to oznaczało dogrywkę, w której dalej nie nastąpiło rozstrzygnięcie. Nastąpiła więc seria rzutów karnych, a gola na miarę awansu do finału strzelił Bastain Schweinsteiger. Bayern w rzutach karnych wygrał 3:1 i w finale zmierzy się na swoim terenie 19 maja z Chelsea Londyn. Innym wielkim bohaterem meczu był bramkarz Bayernu, Manuel Neuer, który obronił dwa rzuty karne – Cristiano Ronaldo i Kaki.