Biało-Czerwoni wywalczyli awans do półfinału!

· 336 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Polscy siatkarze pod wodzą Stephane'a Antigi pewnie pokonali Włochów 3:1 i wywalczyli tym samym awans do półfinału Ligi Światowej. Kolejnym przeciwnikiem Polaków będą Serbowie.

Polakom tylko wygrana 3:0 lub 3:1 nad Włochami dawała szansę na udział w półfinale, dlatego polscy siatkarze na boisko wychodzili pełni determinacji, ale także obawy i szacunku dla przeciwnika, który pomimo problemów wewnętrznych zdołał ograć faworyzowaną Serbię.

Od pierwszej zagrywki walka na boisku była wyrównana, ale Polacy szybko zdołali objąć wysokie prowadzenie, zmuszając tym samym Włochów do coraz częstszych błędów. Na drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzili 16:9, potem przewaga jeszcze wzrosła i pierwszy set zakończył się pomyślnie dla Polaków, którzy wygrali 25:15.

W drugim secie gra nie układała się po myśli Biało-Czerwonych. Nasi zawodnicy byli rozkojarzeni, popełniali wiele błędów, co skutecznie wykorzystywali przeciwnicy. Na szczęście ożywienie do naszego zespołu wniósł energiczny Michał Kubiak, a dzięki jego grze udało się wypracować niemałe, ale jakże znaczące prowadzenie nad rywalem. Ostatecznie drugiego seta Polacy zakończyli zwycięstwem 27:25.

Na tablicy głównej było już 2:0 dla Polaków, którzy wygranym trzecim setem mogli pomachać Włochom białą chusteczką na pożegnanie, ale tak się nie stało. Nasi przeciwnicy wyszli na boisko jeszcze bardziej zdeterminowani, ich gra wyglądał rewelacyjnie, zdobywali punkt po punkcie, podczas gdy Polacy popełniali podstawowe błędy. Zbyt dużo błędów, zbyt dużo niewykorzystanych ataków ze strony Biało-Czerwonych sprawiły, że to Włosi odnieśli sukces w trzecim secie – 25:20.

Po nieudanym secie Polacy szybko otrząsnęli się z porażki i złapali wiatr w żagle. Znowu gra naszych Orłów mogła się podobać. Dobrze graliśmy w ataku, nasza zagrywka znowu wprawiała Włochów w osłupienie, a i blok nie zawodził. W konsekwencji czwartego seta Polacy wygrali 25:20, a tym samym cały mecz 3:1.

Wczorajsza wygrana dała naszej reprezentacji bezpośredni awans do półfinału Ligi Światowej. W piątek Polacy będą podejmować Serbów, a wygrana da Polakom pierwsze miejsce w grupie.