Czarna niedziela BVB

· 473 odsłon · Skomentuj! · Autor:

W Lidze Mistrzów mają zapewniony awans do 1/8 finału, a w Bundeslidze zaliczają kolejne porażki. Piłkarze Juergene Kloppa przegrali z Eintrachtem Frankfurt 0:2 i zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Fakt, że zespół od początku rozgrywek boryka się z kłopotami kadrowymi, które spowodowane są licznymi kontuzjami, ale tak słabej Borussii w tym sezonie Bundesligi nikt się nie spodziewał.

We Frankfurcie piłkarze BVB już w 5. minucie stracili bramkę. Piłkarze Juergena Kloppa zaraz zabrali się do odrabiania strat. Bezskutecznie. Jakby tego było mało, w 38. minucie Łukasz Piszczek zasygnalizował sztabowi medycznemu kłopoty z mięśniem uda. W konsekwencji reprezentant Polski musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Adrian Ramos, który po raz kolejny rozczarował fanów drużyny swoją postawą.

Piłkarze Eintrachtu stali przed wieloma szansami na zdobycie gola, jednak brakował im albo szczęścia, albo precyzji. W konsekwencji spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Eintrachtu Frankfurt, którego zwycięstwo przypieczętował Seferović w 78. minucie.

To ósma porażka BVB w tym sezonie Bundesligi. Wicemistrzowie Niemiec znajdują się na dnie tabeli z dorobkiem zaledwie 11 punktów.