Dinamo na kolanach – kolejny popis Lewandowskiego

· 294 odsłon · Skomentuj! · Autor:

W spotkaniu drugiej kolejki grupy F Ligi Mistrzów Bayern Monachium pewnie pokonał Dinamo Zagrzeb 5:0. Robert Lewandowski znowu udowodnił, że jest w znakomitej formie, tym razem na swoim koncie zapisał hat-tricka.

W ostatnim czasie Bayern Monachium nabrał wiatru w żagle i jest zespołem nie do pokonania. W czym dużą zasługę ma Polaka – Roberta Lewandowskiego, który najpierw w meczu z VlF Wolfsburg strzelił pięć goli w dziewięć minut, potem dorzucił jeszcze dwie bramki w weekend, przekraczając tym samym liczbę 100 trafień w Bundeslidze.

Chorwaccy piłkarze przyjechali do Niemiec z wysoko podniesionymi głowami, wszak w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów pokonali Arsenal Londyn (2:1), jedyne czego, a raczej kogo mogli się obawiać był Robert Lewandowski.

Mecz rozpoczął się bardzo dynamicznie, Bayren wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego przystąpił do zmasowanego ataku, a pierwszego gola dla niemieckiej drużyny zdobył Douglas Costa w 13. minucie. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się także Robert Lewandowski. 24. minuta a na tablicy wyników jest już 3:0, tym razem szczęśliwcem okazał się Mario Goetze, który co prawda swoim strzałem skierował piłkę wprost w Eduardo, ale ten zachował się koszmarnie i przepuścił piłkę. Trzy minuty po trafieniu Goetzego, swój dorobek podwoił Lewandowski.

Po zakończeniu pierwszej połowy było 4:0 dla Bayernu. Przy takim wyniku piłkarze Dinamo wiedzieli, że nie mogą liczyć na najmniejszy wymiar kary. Zawodnicy Bayernu są w formie i to im trzeba przyznać.

Po zmianie stron w natarciu znowu był Bayern. W 55. minucie po prostopadłym podaniu od Thiago piłkę w siatce po raz trzeci umieścił Lewandowski, który ani na moment nie schodzi z ust piłkarskiego świata. Czy wynik 5:0 zadowala Bawarczyków? Oczywiście, że nie.

W 75. minucie w słupek uderzył Mario Goetze, parę minut później w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem znalazł się Lewandowski, ale w tym przypadku Polak zmarnował daną mu szansę. Tuż przed końcem spotkania „Lewemu” piłkę dogrywał jeszcze Philipp Lahm, ale plany piłkarzy Bayernu pokrzyżowali Chorwaci.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0 dla Bayernu Monachium. Tym samym zespół Guardioli pewnie prowadzi w grupowej tabeli.

Bayern Monachium 5 – 0 Dinamo Zagrzeb

D. Costa (13), R. Lewandowski (21, 27, 55), M. Goetze (24)