Do finału jeden krok

· 382 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Za nami pierwsze mecze półfinału Pucharu Polski. Dwa mecze, dwa pewne zwycięstwa i nie lada zaskoczenie!

Pierwszy półfinałowy mecz i już takie zaskoczenie. Dziewiąta drużyna drugiej ligi zmiażdżyła Lecha Poznań 3:1!

Niewielki stadion w Stargardzie Szczecińskim pękał w szwach, a bilety na mecz sprzedały się jak świeże bułeczki, trudno się dziwić... Istniejący od 1945 roku klub ze Stargardu stanął przed najważniejszym wydarzeniem w historii – mecz w półfinale Pucharu Polski!

Silny przeciwnik, granie pod wiatr, a w konsekwencji strata bramki już w 9 minucie. Mogłoby się wydawać, że zespołowi z zachodniopomorskiego podcięto skrzydła. Nic bardziej mylnego!

Błękitni po stracie bramki przejęli inicjatywę, dominowali w grze, wykonywali rzuty karne, a nawet zamknęli przeciwnika na własnej połowie! Końcówka pierwszej połowy mogła podobać się publiczności, nie wspominając o drugiej...

Już w 54 minucie Tomasz Pustelnik (zawodowy strażak) w przepiękny sposób skierował piłkę do bramki przeciwnika, doprowadzając do remisu. 60 minuta, przy piłce znowu Pustelnik, główka i gol! Już było 2:1 dla gospodarzy. Potem 77 minuta, 24-letni Łukasz Kosakiewicz w znakomity sposób wykorzystał podanie Patryka Baranowskiego i podwyższył wynik na 3:1.

Na trybunach euforia, przy linii bocznej szalejący Maciej Skorża, Błekitni w natarciu, a Lech kompletnie rozbity kończący mecz w 10 (po czerwonej kartce dla Sadajewa). Co za mecz, co za spotkanie!

Tymczasem w Bielsku-Białej gospodarze podejmowali obecnego Mistrza Polski – Legię Warszawa. Przed meczem nie brakowało spekulacji… Czy Podbeskidzie po raz kolejny zaskoczy? Czy Legia przerwie złą passę? Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? No i atrakcji nie zabrakło! Legia wypunktowała gospodarzy 4:1. Podbeskidzie miało nawet rzut karny, ale Kuciak pokazał, że jest w formie!

Ale wszystko po kolei… Pierwsza połowa – dynamiczna, pełna zwrotów akcji, wyrównana, ale tylko do czasu… 23 minuta – Michał Masłowki. Pierwszy gol dla Legii! Potem 30 minuta i piękne trafienie kapitana gości – Ivicy Vrdoljaka – 2:0. Bielska publiczność zamilkła. Potem niewykorzystany rzut karny dla Podbeskidzia…

Druga połowa bardziej statyczna, jakby gospodarze zupełnie się poddali, stracili wiarę w wygraną tego meczu. W 71 minucie Michał Kucharczyk podwyższył wynik meczu na 3:0. Podbeskidzie zostało bez szans i na nic zdała się bramka Macieja Korzyma w 84 minucie. Pod koniec meczu na liście strzelców zapisał się nawet Jakub Kosecki!

Kibice już zacierają ręce przed meczami rewanżowymi!

Błękitni Stargard Szczeciński 3 – 1 Lech Poznań

Z. Sadajew 9, T. Pustelnik 54, 64, Ł. Kosakiewicz 83.

TSP Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 – 4 Legia Warszawa