EURO 2012 rozpoczęte

· 500 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Piłkarskie Mistrzostwa Europy rozpoczęte. Największe wydarzenie sportowe w historii Polski i Ukrainy rozpoczęła krótka, 12 minutowa uroczystość z udziałem przeszło 800 tancerzy.

Na trybunie honorowej zasiedli prezydenci Polski i Ukrainy, premierzy Polski i Węgier oraz prezydent UEFA. Hymny Polski i Grecji przed meczem zaśpiewał Chór Akademicki UW. Punktualnie o 18 rozpoczął się mecz otwarcia. W 17 minucie Robert Lewandowski trafił do bramki Greków dając Polsce prowadzenie. Od 44 minuty Grecy grali (po czerwonej kartce dla Papastathopoulosa) w dziesiątkę co nie przeszkodziło im wyrównać w 51 minucie spotkania. W 68 minucie czerwoną kartkę otrzymał bramkarz polskiej reprezentacji Wojciech Szczęsny. W jego miejsce wszedł Przemysław Tytoń, który chwilę potem obronił rzut karny. Mecz zakończył się remisem 1:1.