Udostępnij

Futbol: Bayern zasługuje na Bundesligę, mówi Völler

Szef Bayer Leverkusen, Rudi Völler, przyznał że Bayern Monachium w pełni zasługuje na tytuł niemieckiego mistrza po zwycięstwie nad jego własną drużyną 2:1 na Allianz Arena.

Dwa gole Luki Toniego przypieczętowały sobotnie zwycięstwo Bayernu nad Leverkusen, zapewniając drużynie z Monachium siedmiopunktowe prowadzenie nad Hamburgiem (drugie miejsce w klasyfikacji) na szczycie Bundesligi.

To wprost wymarzona dla Bayernu sytuacja po dotkliwej porażce 2:0 z Energie Cottbus w zeszły weekend: pokonali Bayer, drużynę z trzeciego miejsca (dla Bayer klasyfikacja się nie zmienia, pozostają na trzecim miejscu w tabeli z 44 punktami, razem z Werden Bremen i Schalke 04).

Gdy się widziało, jak Bayern z nami grał, nie pozostaje nic innego jak przyznać, że to bez wątpienia przyszli mistrzowie. Są najlepszą drużyną w tych rozgrywkach.” - powiedział Völler.

Kapitan Bayernu Oliver Kahn ma zakończyć karierę w futbolu Bundesligi pod koniec bieżącego sezonu, a były kapitan niemieckiej drużyny, gotowy wywalczyć ósmy tytuł ligowy z Bayernem, utyskiwał z wyższością nad brakiem “poważnej konkurencji”.

Nikt nam już serio nie zagraża” - powiedział Kahn, chociaż w ostatnich minutach meczu Bayer strzelił bramkę z tak bliska, że o mały włos doszło do remisu.

Werder Bremen poniekąd przyczynił się do potwierdzenia jego słów w niedzielę, kiedy zremisował 1:1 z Arminią Bielefeld, ledwo unikając trzeciej porażki.

Obrońca Oliver Kirch zyskał przewagę dla Bielefeld na 15 minut przed wyrównującym karnym Diego, który dzięki temu oszczędził Bremenowi wstydu.

Dążyliśmy do wygranej, aby poprawić naszą pozycję. Nie udało nam się to, więc to nic zaskakującego że straciliśm dwa punkty w rankingu ligi” - powiedział trener Bremen Thomas Schaaf.

Cenny punkt to dla Bielefeld wyjście z dolnej trójki.

Bremen natomiast po remisie jest czwarty w tabeli, ale równo z Schalke 04, zarówno w kwestii goli, jak i punktów; Schalke wygrało w niedzielę w Berlinie 2:1.

W meczu tym Schalke długi czas prowadziło 2:0 już po 25 minutach, gdy Gerald Asamoah i Jermaine Jones zdobyli gole, ale w ostatniej chwili Hertha strzelił karnego, zapewniając pełen napięcia finisz.

Wciąż nie rezygnujemy z planu zajęcia miejsca w pierwszej trójce” - powiedział trener Schalke Mirko Slomka, którego drużyna gra w Barcelonie 1 kwietnia w ćwierćfinale Champions League.

Wiemy, że grać w Champions League to wielki sukces. Pracowaliśmy ciężko i w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo.”

Hamburg (drugie miejsce) jest teraz siedem punktów za Bayern po remisie 1:1 z VfL Wolfsburg, wywalczonym podczas ostrej gry z czterema czerwonymi kartkami przyznanymi w ciągu zaledwie dziesięciu minut przed ostatnim gwizdkiem.

Obrońca Bastian Reinhardt podał do pomocnika Piotra Trochowskiego zyskując przewagę dla Hamburga już w 14 minucie, ale napastnik Wolfsburga Danijel Ljuboja wyrównał jeszcze w pierwszej połowie; teraz więc drużyny muszą podzielić się punktami.

Broniący pozycji mistrza VfB Stuttgart jest bliski wejścia do pierwszej piątki - i wywalczenia miejsca w rozgrywkach Europy w kolejnym sezonie - po wygranej z Hansa Rostock 4:1.

Finaliści Pucharu Niemiec Borussia Dortmund podzielili się punktami z plasującym się w środku tabeli Karlsruhe, ale też utrzymali pozycję po remisie 1:1.

Również zajmujący środkowe miejsce w tabeli Hanover zremisował 1:1 z Duisburgiem, a w czwartek Eintracht Frankfurt pokonał Energie Cottbus 2:1.