Udostępnij

Kibice wtargnęli na boisko przed końcem meczu

W 95 minucie meczu rozgrywanego między Fortuną Düsseldorf i Herthą Berlin, kibice gospodarzy przerwali kordon policji i wpadli na boisko. Wybuchały petardy i świece dymne. Piłkarze w popłochu zeszli do szatni.

W pierwszym meczu w Berlinie piłkarze Fortuny Düsseldorf wygrali 2:1, we wczorajszym meczu zremisowali 2:2 i po 15 latach wracają do ekstraklasy. Hertza uważana była za faworyta, w zakończonym sezonie zajęła w ekstraklasie 16 miejsce, zaś Fortuna zakończyła rozgrywki drugiej ligi na trzeciej pozycji. Gdy do końca doliczonego czasu gry pozostały dwie minuty kibice uznali gwizdek sędziego za kończący spotkanie i szturmując kordon ochrony, wtargnęli na murawę. Piłkarze zeszli do szatni Porządek udało się przywrócić dopiero po dwudziestu minutach. Ponieważ meczowy zegar nie został zatrzymany, w momencie powrotu zawodników na boisko wskazywał 26 minutę doliczonego czasu. Hertha Berlin zapowiada protest.