„Kolejorz” przypieczętował awans

· 380 odsłon · Skomentuj! · Autor:

W ramach wczorajszych kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów Lech Poznań po raz drugi pokonał mistrza Bośni, a tym samym wywalczył awans do kolejnej rundy, w której przeciwnikiem piłkarzy z Poznania będzie FC Basel.

Wczorajsze spotkanie Lecha Poznań z FK Sarajewo był tylko formalnością, bo przecież osiem dni temu Lechici zapewnili sobie udział w dalszych rozgrywkach Ligi Mistrzów pokonując w pierwszym meczu mistrza Bośni 2:0. Poza tym Lech grał przed własną publicznością!

Goście w pierwszych minutach spotkania starali się stworzyć zagrożenie pod bramką Lecha, ale nic z tego. To gospodarze wyszli z akcją ofensywną, która parę minut później zaowocował pięknym golem, a na listę strzelców nie mógł wpisać się nikt inny jak Barry Douglas.

Bramka dla poznaniaków okazała się ciosem dla piłkarzy z Bośni. Niby dłużej utrzymywali się przy piłce, niby rozgrywali ją w środku pola, ale nie przeprowadzili żadnej akcji w ataku, już nie wspominając o próbie zdobycia bramki. A Lech? Poznaniacy spokojnie rozgrywali spotkanie, bez problemu radzili sobie z pressingiem rywali.

Mecz był bardzo statyczny, ale nie ma w tym nic dziwnego, bo w 30 stopniowym upale trudno nam wytrzymać siedząc za biurkiem, a co dopiero biegając po boisku. Jednak kibicom szybko taki obrazek się znudził. Oni kupili bilet na mecz, żądali zatem emocji i gry, zaczęli skandować: ”1:0 to za mało…”. Podopieczni Maciej Skorży jakby usłyszeli apel kibiców, bo zaczęli grać, a wyprowadzane kontry i rozegrania były bardzo efektowne.

W drugiej połowie poznaniacy stanęli przed kilkoma szansami na podwyższenie wyniku, ale żadna nie zakończyła się zdobyciem bramki.

Dwukrotne zwycięstwo nad FK Sarajewo sprawiło, że Lech nie tylko zdobył pulę punktów do rankingu krajowego i klubowego UEFA, ale przede wszystkim wywalczył awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów! Już w przyszłym tygodniu w Poznaniu zespół Macieja Skorży będzie podejmował FC Basel.

Lech Poznań 1 – 0 FK Sarajewo