Kontuzja „Lewego” (AKTUALIZACJA)

· 449 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Kolejny mecz z udziałem Roberta Lewandowskiego stoi pod znakiem zapytania. Na ile poważna okaże się jego kontuzja?

Wczorajszy mecz Bayernu z Freiburgiem (pomimo wygranej Bayernu 2:0) nie był szczęśliwy dla Polaka.

W wyniku ostrego wejścia Juliana Schustera w 27. minucie Lewandowski długo nie podnosił się z murawy, potem przez dłuższy czas był opatrywany przy linii bocznej. Robert wrócił do gry, ale w przerwie został zmieniony.

Z informacji, jakie podał lekarz Bayernu (zaraz po meczu) wynika, że Robert ma problemy ze ścięgnem Achillesa.

Kontuzja Lewandowskiego nie była jedyną w zespole Bayernu. Przed przerwą z urazem pachwiny boisko opuszczał Mehdi Benatia. Kontuzji nabawił się także Xabi Alonso.

Już wiadomo, ze w piątkowym meczu (przeciwko FSV Mainz) nie zagra Benatia. Z kolei występ Lewandowskiego i Alonso stoi pod znakiem zapytania. Obu piłkarzy czekają szczegółowe badania.

Aktualizacja 19.12: Robert Lewandowski nie zagra w dzisiejszym meczu z Mainz. Na boisko nie wybiegnie także Xabi Alonso i Mehdi Benatia, którzy leczą kontuzję oraz chory Sebastian Rode. Pomimo utraty wielu czołowych piłkarzy Guardiola pozostaje optymistą.