Koszmar Borussii trwa

· 405 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Kolejny słaby mecz i kolejna przegrana, już jedenasta w tym sezonie. Borussia Dortmund uległa wczoraj na własnym stadionie 0:1 ekipie z Augsburga. Na boisku nie pojawili się Polacy, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.

Podopieczni Jurgena Kloppa spisują się w tym sezonie Bundesligi fatalnie i zasłużenie zamykają tabelę z zaledwie szesnastoma punktami na koncie. Ci, którzy liczyli, że szkoleniowiec zespołu z Dortmundu w czasie zimowej przerwy tchnie nowego ducha w drużynę, mocno się rozczarowali.

Wczorajsze spotkanie przeciwko Augsburgowi stało na bardzo przeciętnym poziomie. Pierwsza połowa meczu momentami przypominała grę w szachy pomiędzy oboma zespołami. Chwilowy zryw gospodarzy przyniósł trafienie Aubameyanga w 26 minucie, jednak sędzia nie uznał gola i odgwizdał spalonego. Do końca pierwszej połowy obraz gry nie zmienił się.

Druga część spotkania rozpoczęła się po myśli gospodarzy i już w 50 minucie na prowadzenie zespół gości posłał Raul Bobadilla, który bezwzględnie wykorzystał błąd defensywy BVB i bez większych problemów pokonał Weidenfellera. W 64 minucie czerwoną kartką za faul na Aubameyangu został ukarany zawodnik Augsburga, Christoph Janker, jednak pomimo gry w przewadze jednego zawodnika Borussia nie potrafiła doprowadzić chociażby do remisu.

Po tym spotkaniu fani BVB mieli bardzo dużo do zarzucenia swoim ulubieńcom. Sytuację musiał łagodzić Roman Weidenfeller, który starał się wyjaśnić rozwścieczonym kibicom, że Bundesliga zostanie w Dortmundzie.

Złą passę przełamali zawodnicy HSV, którzy bardzo pewnie pokonali na wyjeździe zespół z Paderborn. Dzięki temu zwycięstwu odsunęli się od strefy spadkowej i awansowali na 13 miejsce w tabeli wyprzedzając jednocześnie bezpośrednich rywali z Paderborn.

Trzy punkty zainkasowali również zawodnicy Werderu Brema, którzy pokonali Hoffenheim 2:1. Kolejne trafienie zaliczył napastnik Werderu, Franco Di Santo, który ma już na swoim koncie 9 bramek strzelonych w tym sezonie.

W strefie spadkowej po 19 kolejce Bundesligi pozostanie również Hertha Berlin, która na własnym stadionie przegrała z Bayerem Leverkusen 0:1 po bramce Stefana Kießlinga.

Bezbramkowy remis zaliczyło FC Köln z Pawłem Olkowskim i Sławomirem Peszką w składzie w starciu z VFB Stuttgart.

BV Borussia 09 Dortmund 0-1 FC Augsburg 1907