Legia w półfinale Pucharu Polski

· 429 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę ćwierćfinałowego spotkania Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa, a Śląskiem Wrocław. Na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, podobnie, jak przed dwoma tygodniami we Wrocławiu padł remis 1:1.

Obie drużyny prezentowały bardzo podobny styl gry przez co większość spotkania rozgrywała się w środku pola. Lepiej ten mecz rozpoczęli gracze Śląska, którzy już w 12 minucie wyszli na prowadzenie po strzale Petera Grajciara.

Legia mogła doprowadzić do wyrównania jeszcze w pierwszej części spotkania, ale bramka Michała Kucharczyka nie została uznana, gdyż sędzia liniowy trzymał chorągiewkę w górze sygnalizując spalonego.

Po przerwie na boisku zameldował się Michał Żyro, który kilka minut później wykorzystał idealne podanie Ondreja Dudy i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Do końca regulaminowych 90 minut wynik nie uległ zmianie i konieczna była dogrywka. Przez kolejnych 30 minut zawodnicy obu zespołów nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji i momentami dało się wyczuć oczekiwanie na serie rzutów karnych. A te lepiej egzekwowali gracze stołecznej drużyny, a duża w tym zasługa dobrze dysponowanego Dusana Kuciaka, który obronił dwie „jedenastki” wykonywane przez braci Paixao. Decydującego karnego wykorzystał Marek Saganowski, który przypieczętował awans Legii do półfinału.

Dużą niespodziankę sprawili zawodnicy Błękitnych Stargard Szczeciński, którzy pewnie pokonali ekstraklasową Cracovię Kraków 2:0. Gospodarze zadali dwa bolesne ciosy tuż przed zakończeniem spotkania, co ciekawe wydatnie pomógł w tym obrońca Cracovii, Sreten Sretenović, który w doliczonym czasie gry zdobył bramkę samobójczą.

W spotkaniu rewanżowym zawodnicy krakowskiej drużyny będą mieli trudne zadanie, by awansować do półfinału będą musieli zdobyć trzy bramki nie tracąc przy tym żadnej.

Praktycznie pewni awansu są już piłkarze Lecha Poznań, którzy w Pruszkowie pokonali tamtejszy Znicz 1:5. Z dobrej strony zaprezentował się napastnik „Kolejorza”, Zaur Sadajew, który w przeciągu dwóch minut zdobył dwie bramki. Spotkanie rewanżowe, które zostanie rozegrane przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu będzie jedynie formalnością.

W meczu wyjazdowym zwycięstwo odnieśli również zawodnicy Podbeskidzia Bielsko-Biała, którzy w Gliwicach pokonali Piasta 1:2. Tym samym to właśnie podopieczni Leszka Ojrzyńskiego są bliżej półfinałowego starcia z Legią Warszawa.

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 1:1 pd. k. 3:1

Michał Żyro 53 – Peter Grajciar 12
Karne: 0:1 Tom Hateley, 1:1 Guilherme, (1:1 Marco Paixão – obroniony), 2:1 Hélio Pinto, (2:1 Flávio Paixão – obroniony), (2:1 Ondrej Duda – obroniony), (2:1 Miloš Lačný – nad bramką), 3:1 Marek Saganowski.

Znicz Pruszków – Lech Poznań 1:5

Arkadiusz Jędrych 50 - Karol Linetty 17, Dariusz Formella 62, Zaur Sadajew 65,67, Muhamed Keita 90

Błękitni Stargard Szczeciński – Cracovia Kraków 2:0

Radosław Wiśniewski 88, Sreten Sretenović 90(s)

Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2