Lekkoatletyczne MŚ – podsumowanie: osiem medali, w tym trzy złote!

· 344 odsłon · Skomentuj! · Autor:

W niedzielę zakończyły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Pekinie, Polacy zanotowali znakomite starty i nie wracają do kraju z pustymi rękami!

Podczas tegorocznych MŚ w lekkoatletyce Polacy pokazali się z bardzo dobrej strony, na ich koncie znalazło się osiem medali, wyrównali tym samym rekord z Berlina (2009).

Złote medale dla Polski wywalczyli: Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek w rzucie młotem oraz Piotr Małachowski w rzucie dyskiem. W biegu na 800 m srebrny medal wywalczył Adam Kszczot. Na podium stanęli także: tyczkarze – Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek, którzy wywalczyli brązowe medale. W rzucie dyskiem brązowy medal zdobył także Robert Urbanek.

Znakomity występ Polaków podczas tegorocznych MŚ w Pekinie napawa optymizmem przed przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janerio gdzie liczymy, że Polacy zaprezentują jeszcze lepszą formę.

Tegoroczne MŚ w Pekinie zdominował Jusain Bol, który został okrzyknięty mianem „króla sprintu”. Jamajczyk zdobył trzy złote medale, w biegu na 100, 200 m oraz poprowadził do zwycięstwa sztafetę 4x100 m.

Oczywiście gwiazdą imprezy była także Anita Włodarczyk. Polce zabrakło zaledwie 23 centymetrów do własnego rekordu świata, który od 1 sierpnia wynosi 81,08.

Na słowa uznania zasługują także kibice, którzy każdego dnia zawodów do ostatnich miejsc wypełniali trybuny Stadionu Narodowego, dopingując wszystkich sportowców.

Kolejne 16. mistrzostwa świata e lekkoatletyce odbędą się od 5 do 13 lipca 2017 roku w Londynie.