LM: Lech Poznań w drugiej rundzie eliminacji?

· 401 odsłon · Skomentuj! · Autor:

We wczorajszym meczu Lech Poznań pewnie pokonał 2:0 FK Sarajewo, co daje im komfortową sytuację przed rewanżowym meczem w Poznaniu. Polska drużyna jest już jedną nogą w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów.

We wtorek Lech Poznań na bośniackim terenie, a dokładnie na Stadionie Olimpijskim w Sarajewie podejmował FK Sarajewo, rozpoczynając tym samym czwartą próbę przedostania się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Polscy piłkarze nie kryli tremy i zdenerwowania przed meczem, ale ich obawy były niepotrzebne.

Mistrz Bośni okazał się zespołem o klasę słabszym od Lecha, a i atmosfera wśród lokalnych kibiców była bardzo spokojna (po zamieszkach z poniedziałku na wtorek policji udało się zapanować nad kibicami), a na murawie czasami trąciło nudą.

Lechici zaczęli spotkanie bardzo dobrze. Gospodarze, przez pierwsze trzy minuty mieli problem z dojściem do piłki. Spokojną grę Polaków przerwała kontuzja Karola Linettego, którego na boisku zastąpił Dariusz Dudka, który pomimo swojego doświadczenia nie potrafił tak znakomicie wyprowadzić akcji jak Linetty.

Zmiana w Lechu Poznań spowodowała wśród piłkarzy lekką dekoncetrację (wszak stracili swój „filar”), co szybko chcieli wykorzystać gospodarze. Na szczęście Leon Banko niecelnie uderzył w piłkę, a w 30. minucie to „Kolejorz” doszedł do głosu. Pod bramką przeciwnika zrobiło się niebezpiecznie, ale piłka nie trafiła do siatki. Dopiero gol Hamalainena zapewnił Lechowi prowadzenie. Fin bez pomyłki wykorzystał piłkę, którą zgrał do niego Łukasz Trałka.

Po przerwie Bośniacy sprawiali wrażenie jakby chcieli grać bardziej ofensywnie, a przynajmniej taki mógł być plan trenera, który nie do końca się powiódł. Gospodarzom brakowało pewności, ale także zdolności rozegrania piłki i pomysłu na grę. Tymczasem Polacy grali jak natchnieni i udało im się wywalczyć rzut wolny, który zakończył się bramką debiutującego w europejskich pucharach – Denisa Thomella. Lech prowadził 2:0, a piłkarzom zależało tylko na tym by utrzymać prowadzenie do końca spotkania.

Tak też się stało, do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Lech Poznań pokonał FK Sarajewo 2:0.

Rewanż w środę 22 lipca na stadionie w Poznaniu. Przypomnijmy tylko, że FK Sarajewo eliminowało z Ligi Europy norweski Haugesund i grecki Atromitos i chociaż u siebie Bośniacy przegrywali to jednak na wyjeździe zawsze udawało się im odrobiać straty. Miejmy nadzieję, że tym razem Lechowi Poznań nie stanie się krzywda!

FK Sarajewo 0 – 2 Lech Poznań