LM: Pewne zwycięstwo Bayernu Monachium

· 366 odsłon · Skomentuj! · Autor:

W pierwszej kolejce grupowych rozgrywek Ligi Mistrzów Bayern Monachium pewnie pokonał Olympiakos Pireus 3-0. Bohaterem meczu został Thomas Mueller, strzelec dwóch bramek.

Od pierwszych minut Bayern ruszył do ataku i w drugiej minucie mogli prowadzić już 1-0, ale piłka posłana w światło bramki przez Roberta Lewandowskiego została w porę zablokowana przez rywali.

Przed kolejną szansą na zdobycie gola piłkarze z Niemiec stanęli w 26. minucie. Xabi Alonso podał piłkę na prawą stronę, do Lewandowskiego, po jego „główce” z linii bramkowej piłkę w siatce umieścił Brown Ideye Aide.

Oczywiście jednobramkowe prowadzenie nie zadowalało Bawarczyków i już osiem minut po zdobyciu pierwszej bramki, przed kolejną szansą stanął Douglas Costa, ale jego strzał po pierwsze był za słaby, po drugie piłka szybowała wprost w ręce bramkarza przeciwników. Potem jeszcze kilka razy piłkarze niepokoili Roberto. Atak na bramkę Olympiakosu trwał nawet po zmianie stron.

Na początku drugiej połowy niecelnym strzałem popisał się Vidal oraz Mueller, który szybko naprawił swój błąd. W 52. minucie as Bayernu i reprezentant Niemiec zamiast dośrodkować, popisał się strzałem z ponad 30 metrów, zza narożnika pola karnego. Bramkarz pozostał bez szans na obronę.

W 59. minucie Pep Guardiola zdecydował się na pierwszą zmianę. Z boiska zszedł Robert Lewandowski, a w jego miejsce pojawił się młody, 19-letni wychowanek PSG, Kingsley Coman.

Bawarczycy przypieczętowali swoje zwycięstwo w końcowych minutach gry. Wynik na 2-0 podwyższył w 89. minucie Mario Goetze, a w doliczonym czasie gry rzut karny pewnie wykonał Mueller.

Olympiakos Pireus 0 – 3 Bayern Monachium

T. Mueller (52.), M. Goetze (89.), T. Muller (90. +2 k.)