Nie mają litości dla nikogo

· 424 odsłon · Skomentuj! · Autor:

W ósmej kolejce Bundesligi Bayern pokonał Borussię 5:1. Robert Lewandowski strzelił dwie bramki, dla niego było to już 11 i 12. trafienie w ostatnich czterech spotkaniach! Polak pobija kolejne rekordy!

Przed hitowym spotkaniem Bayern Monachium kontra Borussia Dortmund bardzo dużo, w niemieckiej prasie, mówiło się o znakomitej formie Polaka, który strzela gole bez opamiętania, wystarczy, że znajdzie się w posiadaniu piłki, a można mieć pewność, że umieści ją w bramce przeciwnika.

W każdym kolejnym meczu rozgrywanym przez Bawarczyków, Lewandowskiemu był przypisany piłkarz z przeciwnej drużyny, który miał zatrzymać Polaka. Podczas niedzielnego spotkania drogę w dojściu w pole karne „Lewemu” miał utrudnić Mats Hummels i trzeba przyznać, że w pierwszej połowie mu się to udawało.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy grali bardzo odważnie. Bayern „obudził się” dopiero w 23. minucie, ale co to była za pobudka! Najpierw obroną zakręcił Douglas Costa, który oddał strzał z ostrego kąta. Parę minut później znakomitym zagraniem popisał się Jerome Boateng, który dograł piłkę do Thomasa Muellera, który umieścił piłkę w siatce.

Bramka dla gospodarzy sprawiła, że zaczęli oni grać bardziej spokojnie. W 34. minucie było już 2:0, a Romana Buerkiego po raz drugo pokonał Thomas Mueller.

Bawarczycy nie zbyt długo cieszyli się prowadzeniem. Kontaktowego gola strzelił Aubameyang, który do tej pory we wszystkich ośmiu spotkaniach umieszczał piłkę w siatce przeciwnika.

Po zmianie stron znakomicie kryjący Lewandowskiego Hummels zaspał. Gdy kapitalnym zagraniem popisał się Boateng, „Lewy” wyskoczył ponad kapitana gości i wpakował futbolówkę do bramki. Przy wyniku 3:1, Tuchel zdecydował się na natychmiastowe działanie i wpuścił do gry dwóch ofensywnych piłkarzy: Marco Reusa i Adana Januzaja, na nic się to zdało. Bayern był w natarciu, a Lewandowski coraz częściej dochodził do piłki, po kilku próbach zadał cios ostateczny i podwyższył wynik na 4:1.

Drugi gol Lewandowskiego w spotkaniu przeciwko Borussi Dortmund sprawił, że Polak w ostatnich czterech spotkaniach ma średnią trzech bramek na mecz! Tymczasem Borussia słabła coraz bardziej, a przysłowiowym „gwoździem do trumny” była piąta bramka Bayernu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mario Goetze. Końcówka spotkania była już bardzo spokojna.

Wygrana z Borussią dała Bayernowi ósme z rzędu zwycięstwo w lidze, a dla Borussi była to pierwsza porażka w tym sezonie.

Bayern Monachium 5- 1 Borussia Dortmund

T. Mueller (26., 35.-k.), R. Lewandowski (46., 58.), M. Goetze (66.) – P. Aubameyang (26.)