Niemcy jedną nogą w finałach Euro 2016!

· 590 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Po zwycięstwie nad Polakami, Niemcy dostali wiatr w żagle, pokonali Szkotów i jak na aktualnych Mistrzów Świata przystoi, jedną nogą są już w finałach Euro 2016.

Niemcy zapewnili sobie prowadzenie już w 18 minucie spotkania, kiedy to piłkę w siatce umieścił Thomas Mueller, ale gdyby nie rykoszet od nogi Russella Martina nic by z tego nie było.

Chociaż od pierwszego gwizdka sędziego było widać, kto jest faworytem spotkania (Niemcy), jednak Szkoci grali rozważnie, znali słabe punkty przeciwnika i po dobrze wykorzystanym stały fragmencie gry w 28. minucie było już 1:1, kiedy to z lewej strony rzut wolny wykonał Shaun Maloney, piłka skozłowała tuż przed Manuelem Neuerem. Zaskoczony bramkarz intuicyjnie odbił futbolówkę przed siebie, prosto pod nogi Matsa Hummelsa, który skierował ją do bramki, ale własnej…

W pierwszej połowie potwierdziło się to, o czym niemiecka prasa rozpisywała się po meczu z Polską: Niemcy grają świetnie w ofensywie, ale defensywa pozostawia wiele do życzenia. Bo co z tego, że podopieczni Joachima Loewa w 34. minucie ponownie wyszli na prowadzenie, po bramce zdobytej przez Muellera, skoro Szkoci ponownie doprowadzili do remisu, a bramka padła znowu ze stałego fragmentu gry.

Ci, którzy oglądali szkocko-niemieckie starcie pewnie się ze mną zgodzą, że Mueller robił wszystko by wywalczyć hat-tricka i pomimo tego, że Niemcy zwyciężyli 3:2 to nie napastnik Bayernu wpisał się na listę strzelców, a Ilkay Guendogan.

W następnym meczu Niemcy zmierzą się na wyjeździe z Irlandią, która zachowała szansę na awans po zwycięstwie nad Gruzinami. Natomiast Szkoci mogą już tylko walczyć o miejsce w barażach.

Szkocja 2 – 3 Niemcy

M. Hummels (28. – samob.), J. McArthur (43.) – T. Mueller (18., 34.), I. Guendogan (54.)