Niespodzianka w Bielefeld, Werder za burtą!

· 456 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Wczoraj rozegrano ostatnie mecze w ramach 1/8 finału Pucharu Niemiec. Świadkami dużej niespodzianki byli kibice zasiadający na stadionie w Bielefeld, gdzie tamtejsza Arminia, bez większych problemów, pokonała Werder Brema 3:1.

Warto odnotować, że Arminia na co dzień występuje w 3 lidze, a Werder to reprezentant Bundesligi. Jednak tej różnicy nie było widać na boisku, gdyż gospodarze podeszli do wyżej notowanego rywala bez strachu. W 32 minucie spotkania pierwszą bramkę zdobył Junglas, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Werderu, Casteelsa, po przerwie drugą bramkę dołożył Schuppan i na stadionie w Bielefeld zapanowała prawdziwa euforia. Jednak w 76 minucie kontaktową bramkę zdobył Fritz i przyjezdni z Bremy rzucili się do ataku. Ten jednak nie przyniósł spodziewanych efektów i w 83 minucie wynik meczu na 3:1 ustalił Junglas, który został bohaterem tego spotkania.

Bez niespodzianek obyło się za to w pozostałych meczach. Co ciekawe, wszystkie zakończyły się takim samym wynikiem. Polski bramkarz, Rafał Gikiewicz broniący barw Eintrachtu Braunschweig nie był w stanie zatrzymać rozpędzonego Bayernu, który po golach Alaby i Götze pokonał reprezentanta 2.Bundesligi.

Skazany na pożarcie lider Regionalligi Sudwest, Kickers Offenbach postanowił nie sprzedawać łatwo skóry zawodnikom Borussii Mönchengladbach. W pierwszej połowie spotkania gospodarze stwarzali zagrożenie pod bramką „Źrebaków”, jednak nie przełożyło się to na niespodziewaną zmianę wyniku. Po przerwie podrażnieni gracze Borussii szybko wyszli na prowadzenie po rzucie karnym wykonywanym przez Maxa Kruse. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania wynik na 0:2 ustalił Patrick Hermann, który wykorzystał dokładne podanie od Christopha Kramera.

Do 1/4 finału Pucharu Niemiec awansowali również zawodnicy VFL Wolfsburg, którzy na wyjeździe pokonali RasenBallsport Lipsk. Podopieczni Dietera Heckinga nie mieli większych problemów z niżej notowanym rywalem i spokojnie dyktowali warunki gry. W 20 minucie spotkania błąd popełniła defensywa gospodarzy, która zostawiła wolne miejsce Danielowi Caligiuri, który bez większych problemów wykorzystał świetne podanie Kevina de Bruyne’a. Ostatniego gola w tym spotkaniu zdobył Timm Klose, który pewnym strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy Coltortiego.

FC Bayern München 2-0 Braunschweiger TSV Eintracht 1895