Ósmy mecz i zwycięstwo 8:1

· 422 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Tym razem rekord nie padł. W ósmym meczu eliminacji do Euro 2016 Polska pokonała Gibraltar 8:1. Rozprężenie polskiej drużyny sprawiło, że amatorzy raz pokonali Łukasza Fabiańskiego.

Pomimo faktu, że przeciwnikiem Polaków była drużyna, w której piłkarze grają w amatorskiej lidze Gibraltaru, Adam Nawałka nie zdecydował się na wystawienie rezerwowego składu, pokusił się zaledwie o dwie zmiany i to jeszcze wymuszone. Kontuzjowanego Łukasza Piszczka zastąpił Paweł Olkowski, a Jakub Błaszczykowski wrócił do podstawowego składu (po kontuzji) kosztem Tomasza Jodłowca. Polacy wybiegli na boisko jako pewni faworyci spotkania.

Po pierwszym kwadransie Polska miała na swoim koncie dwubramkowe prowadzenie, zdobywcą obu goli był Kamil Grosicki. W drugim kwadransie piłkę w bramce umieścił Robert Lewandowski, który zachwycał umiejętnościami od pierwszej minuty meczu.

Kolejna bramka dla Polski padła w 18. minucie, kiedy kapitan naszej reprezentacji z 25 metra wrzucił piłkę za kołnierz Jordana Pereza, podwyższając wynik na 4:0.

W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Milik, który prawą nogą precyzyjnie wykończył podanie od Grzegorza Krychowiaka, ale zdecydowanie piękniejsza była druga bramka napastnika Ajaksu, kiedy to pięknym strzałem umieścił piłkę w siatce przeciwnika. Przed szansą na zdobycie gola staną także Jakub Błaszczykowski, którzy pewnie wykorzystał rzut karny.

Na listę strzelców wpisał się także debiutujący w kadrze Bartosz Kapusta. Ósmy gol sprawił, że w szranki polskiego zespołu wdarło się rozprężenie. Rywale coraz częściej dochodzili do piłki, a Fabiański kilkakrotnie był poddawany próbie. W 87. minucie skapitulował i musiał wyciągać piłkę z siatki.

Wygrana sprawiła, że Polacy zachowali dwupunktową przewagę nad reprezentacją Irlandii, która w tym samym czasie pokonała Gruzję 1:0. O tym czy Polacy zagrają na Euro 2016 dowiemy się za miesiąc. 7 października zmierzymy się ze Szkocją, a cztery dni później w Warszawie rozegramy spotkanie z Irlandią. Jeśli biało-czerwonym uda się pokonać któregokolwiek z rywali, będzie to dla nich oznaczało występ na Euro 2016.

Polska 8 – 1 Gibraltar

K. Grosicki (8., 15.), R. Lewandowski (19., 29.), A. Milik (56., 72.), J. Błaszczykowski (60. k.), B. Kapusta (73.) – Gosling (88.)