Polonia Monachium wiceliderem!

· 468 odsłon · Skomentuj! · Autor:
Polonia Monachium wiceliderem!1 zdjęcie

Świetnie radzi sobie w rozgrywkach monachijskiej B-klasy drużyna Polonii Monachium. Założony przed 2 latami zespół już w pierwszym roku swojego istnienia w cuglach wygrał swoją grupę i wywalczył awans do klasy B, w której w zeszłym sezonie o włos uniknął awansu zajmując ostatecznie trzecie, pechowe miejsce. W tym roku Polacy znowu mierzą wysoko.

Drużynę wzmocniło kilku doświadzonych zawodników. Aspiracje polskiej drużyny potwierdza obecne, drugie, premiowane awansem miejsce w tabeli i bilans spotkań: 5 zwycięstw i 33 strzelone bramki w siedmiu meczach. Tylko raz Polacy przegrali i raz zremisowali.

W niedzielę Polacy wysoko pokonali TSV Maccabi München 5-1, choć do 35. minuty grali śpiąco i przegrywali 0-1. Końcówka pierwszej połowy zdecydowała o zwycięstwie. Między 35 i 45 minutą Polonia zobyła 4 bramki, w tym 2 z karnego! W drugiej połowie Polacy kontrolowali sytaucję wyraźnie oszczędzając siły na kolejne mecze.

Bramki dla Polonii strzelili: Marcin Polański – 3 (35/wolny, 43, 55/wolny), Sebastian Matuszak – 2 (41, 45 - obie z karnego).

Skład Polonii: Marek Panasiuk – Krzysztof Pietrowski (53. Andrzej Janocha), Tomasz Nauss, Paweł Koszela – Marcin Studencki, Michał Stasch – Adam Jałowiecki, Sebastian Matuszak, Roman Obach (64. Łukasz Sowada) – Konrad Garstecki, Marcin Polański (76. Dawid Kolibaba). Trener: Zdzisław Winiarski.

Wytłuszczonym kolorem zawodnicy, którzy doszli do zespołu przed sezonem.

Już w niedzielę kolejny ważny mecz Polonii, z zajmującym trzecie miejsce w tabeli TSV Mosach. Kiedy:19 października, o godz.. 12:45. Gdzie: Boisko TSV Mosach, Lechelstr. 35, Monachium.

Kontakt dla osób zainteresowanych treningiem: trener Zdzisław Winiarski: 0173-5960225. Więcej informacji: www.poloniamonachium.de