Polscy siatkarze w półfinale!

· 437 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Reprezentacja Polski B bez trudu pokonała w ćwierćfinale reprezentację Słowacji 3:0 (25:16, 25:23 i 25:19), a tym samym zagwarantowała sobie udział w półfinale, gdzie już czekają Bułgarzy.

Pierwszego seta Polacy rozegrali bardzo pewnie. Już na początku wypracowali sobie przewagę, którą spokojnie utrzymali do końca seta.

W drugiej partii, trener Słowaków zdecydował się na wprowadzenie kilku zmian. Roszady w składzie sprawiły, że gra naszych przeciwników wyglądała znacznie lepiej, a i wygrana Polaków nie była tak wysoka (25:23).

W trzecim secie przede wszystkim mogła się podobać postawa przyjmującego w polskim zespole, który znakomicie radził sobie z trudną zagrywką Słowaków, do tego doszła rewelacyjna gra blokiem, która sprawiła, że Słowacy odbijali się od siatki jak poparzeni.

Podopieczni trenera Andrzeja Kowala w piątek rozegrają mecz półfinałowy, a ich przeciwnikami będzie reprezentacja Bułgarii, która w meczu ćwierćfinałowym pokonała Turcję 3:1.