Polska maszyna do strzelania goli!

· 474 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Wczoraj Bayern Monachium pokonał Dinamo Zagrzeb 2-0, tym samym Bawarczycy awansują do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów, wychodząc z grupy F z 15 punktami na koncie. Swoje triumfy znowu święcił Robert Lewandowski, który został autorem dwóch – zwycięskich bramek.

Podopieczni Josepa Guardioli podeszli do spotkania przeciwko Dinamo Zagrzeb z dużym spokojem, bo awans z grupy mieli już praktycznie w kieszeni. W przeciwieństwie do rywali, którzy o ile zaliczyli dobry start (wygrana z Arsenalem), to później szło im jak po grudzie, zaliczając porażkę za porażką.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się dość sennie, a piłkarze obu drużyn sprawiali wrażenie jakby nie zależało im na wygranej, dlatego też pierwsza część spotkania zakończyła się bez bramek, a kibice mogli odczuwać lekki niedosyt.

Na drugą połowę Bawarczycy wyszli w nieco odmienionym składzie. Na boisku pojawili się: Thomas Müller oraz Jérôme Boateng, których gra znacznie ożywiła spotkanie, a Bawarczycy wyraźnie narzucili przeciwnikowi tempo gry.

Kiedy wydawało się, że w tym spotkaniu nie zobaczymy bramek, w polu karnym Dinamo znalazł się Robert Lewandowski, który w 62. minucie zdobył pierwszą bramkę, a dwie minuty później kolejną. Obie bramki były odpowiednio szóstym i siódmym trafieniem Polaka w sześciu rozegranych meczach w Lidze Mistrzów.

Bramki zdobyte przez „Lewego” zachęciły tylko jego kolegów na indywidualne trafienie, ale żadnemu nie udało się celnie skierować futbolówkę do siatki. Nawet Müller w 87. minucie zmarnował rzut karny.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Bayernu Monachium i to podopieczni Josepa Guardioli przechodzą do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów, wychodząć z grupy F z pierwszego miejsca.