„Przez trudy do gwiazd” - Wilki w dalszej rundzie rozgrywek LM

· 407 odsłon · Skomentuj! · Autor:

VfL Wolfsburg jeszcze nigdy nie zaszedł tak daleko w rozgrywkach Ligi Mistrzów, jak teraz. Po tym, jak niemiecka drużyna w rewanżowym meczu 1/8 finału LM pokonała KAA Gent (1:0), trafiła do ćwierćfinału!

Pierwsza godzina meczu w Gandawie wyglądała bardzo dobrze. Wilki zdominowały przeciwników i prowadziły 3:0, ale w końcówce spotkania pozwoliły sobie na dekoncentrację, co wykorzystali przeciwnicy i zdobyli dwa gole.

O ile w pierwszych 90 minutach awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów był bliższy dla niemieckiej drużyny, o tyle bramki zdobyte przez przeciwników sprawiły, że kwestie awansu będzie musiał rozstrzygnąć rewanż.

Dwumecz...

Rozrachunek na Volkswagen Arena nie obfitował w tyle bramek, co pierwszy mecz, być może dlatego, że gospodarze skupili się na realizacji swojej bezpiecznej taktyki.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce dopiero w 18. minucie, gdy Josuha Guilavogui dostał podanie na 20. metr. Francuz co prawda zdecydował się na oddanie strzału, ale znakomitą interwencją popisał się bramkarz.

Już dwie minuty później swoją szansę mieli goście, którym nie udało się skierować piłki do bramki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Bardziej dynamiczna okazała się druga część spotkania. W 56. minucie Luiz Gustavo popisał się znakomitym strzałem, a bramkarz KAA Gent musiał bronić na raty. Potem przed okazją na zdobycie gola stanął Andre Schuerrle, który znalazł się przed pustą bramką, ale oddał zbyt lekki strzał i piłka nie trafiła do siatki.

I awans zapewniony

Schuerrle myli się tylko raz. W 74. minucie czołowy gracz Wilków trafił w światło bramki, a akcja rozpoczęła się od Juliana Draxlera, który sprytnie minął rywala i dośrodkował piłkę spod linii końcowej.

W doliczonym czasie gry zespół z Belgii stanął przed szansą wyrównania, ale Brecht Dejaegere popisał się niecelnym strzałem.

Sędzia zakończył spotkanie. W dwumeczu to zespół z Niemiec okazał się lepszy (4:2), a tym samym zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Czas poznać przeciwnika

Wilki swojego rywala w ¼ rozgrywkach Ligi Mistrzów poznają w drodze losowania, które odbędzie się 18 marca.