Puchar Niemiec ma już swojego właściciela

· 361 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Miało być pożegnanie w wielkim stylu, ale los chciał inaczej. Borussia Dortmund zakończyła sezon bez trofeum, Klopp żegna się z klubem w słabym stylu, ale z podniesionym czołem.

W ostatnim meczu sezonu piłkarskiego w Niemczech Borussia Dortmund przegrała w Berlinie z Wolfsburgiem 1:3, w konsekwencji czego trofeum Pucharu Niemiec przeszło piłkarzom Juergena Kloppa koło nosa. Chociaż początek spotkania zapowiadał się zupełnie inaczej…

W 5. minucie doskonale dośrodkował Shinji Kagawa, a piłkę w siatce umieścił Emerick Aubameyang. Zaledwie kilka minut później przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Marco Reus, który zmarnował sytuację.

Jak mawiają: „niewykorzystane okazje lubią się mścić”, tak w 22. minucie Luiz Gustavo doprowadził do remisu, a w 33. minucie Wilki objęły prowadzenie, po precyzyjnym strzale z pola karnego, którym popisał się Kevin de Bruyne. Pierwszą połowę Wolfsburg kończył z korzystnym dla siebie wynikiem 3:1.

Po zmianie stron na boisku zameldowali się Polacy – Jakub Błaszczykowski oraz Łukasz Piszczek, którzy niestety niewiele wnieśli do gry. Co prawda Borussia za wszelką cenę próbowała odrobić straty, ale zabrakło nie tylko precyzji, ale i skuteczności.

W słabym stylu z klubem pożegnał się Klopp, którego zespół nie tylko nie zdobył Pucharu Niemiec, ale w lidze zajął niską siódmą lokatę.

Borussia Dortmund 1: 3 VFL Wolfsburg

P. Aubameyang (5) – L. Gustavo (22), K. De Bruyne (33), B. Dost (38)