Puchar Niemiec: zweryfikowano wynik przerwanego meczu

· 554 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Niemiecki Związek Piłkarski (DFB) podjął decyzję w sprawie przerwanego meczu rozgrywanego w ramach Pucharu Niemiec. Zdaniem DFB spotkanie zweryfikowano na 2:0 dla gości, chociaż na boisku to gospodarze prowadzili 1:0.

W ramach 1. rundy Pucharu Niemiec rozgrywano mecz między VfL Osnabrueck a RB Lipsk. W drugiej połowie gospodarze prowadzili 1:0, ale w 71. minucie przerwano spotkanie, po tym jak sędzia został trafiony w głowę zapalniczką, rzuconą z trybun przez któregoś z kibiców. Arbiter nie był w stanie kontynuować spotkania, tym samym mecz nie został rozegrany do końca.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej zweryfikował wynik na 2:0 dla gości (VfL Osnabrueck). DFB odrzuciło także wniosek drugoligowego RB Lipsk, w którym działacze klubu apelowali o powtórzenie meczu.