Remis w Dublinie, wygrana w Tbilisi

· 334 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Pierwsza połowa – dynamiczna. W drugiej jakby zabrakło sił… i jeszcze ta niespodzianka w doliczonym czasie gry… Tymczasem Niemcy wyjechali z Gruzji z trzema punktami!

Mecz Polska-Irlandia. Miało być dynamicznie, żywiołowo, ale przede wszystkim skutecznie, a jak było?

Gra Polaków w pierwszej połowie mogła się podobać. Szczelne krycie, w razie konieczności nawet podwojenie, nie dopuszczanie piłkarzy z Irlandii pod bramkę Fabiańskiego, do tego żywiołowy i energiczny Lewandowski w ataku, no i w efekcie piękny gol Sławomira Peszko w 26 minucie. Polacy po pierwszej połowie schodzili do szatni z wysoko podniesionymi głowami.

Niestety druga połowa była zupełnym przeciwieństwem. Na boisku nie brakowało nerwów. Polacy za wszelką cenę chcieli oddalić zagrożenie spod własnej bramki, dramatycznymi podaniami starali się przenieść grę na połowę przeciwnika, niestety bezskutecznie. Gospodarze nie tylko grali agresywnie, ale skutecznie, co potwierdza gol w 90 minucie zdobyty przez Shane’a Long’a.

W zasięgu ręki były trzy punkty. Były…

Tymczasem drużyna z Niemiec wykonała plan taktyczny trenera od A do Z. W założeniu była wygrana z Gruzją i tak też się stało, choć gra aktualnych Mistrzów Świata pozostawia nadal wiele do życzenia…

Gruzini już w pierwszej połowie stracili dwa gole. Najpierw piłkę w siatce umieścił Reus, a pięć minut później wynik na 2:0 podwyższył Mueller. Przez resztę spotkania Niemcy rozgrywali piłkę, jak im się podobało… Chociaż nie grali u siebie, to wypracowali sobie prowadzenie i mogli spokojnie grać. To Gruzini biegali za piłką i starali się (w dramatyczny sposób) strzelić, chociaż jednego gola.

Tabela eliminacji Euro 2016 w grupie D troszkę się skomplikowała. Polska nadal jest na pierwszym miejscu z dorobkiem 11 punktów, ale po piętach depczą nam Niemcy i Szkoci, którzy mają po 10 punktów.

Niemcy 2 – 0 Gruzja