Sensacyjne zwycięstwo wyspiarzy

· 421 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Ten, kto nie oglądał wczorajszego spotkania w Dublinie ma czego żałować. Irlandia pokonała Niemców 1:0 i nadal liczy się w walce o mistrzostwa Europy! Gospodarze po dziewięciu kolejkach mają na swoim koncie 18 punktów, co daje im trzecie miejsce w grupie D.

Pierwsza połowa na Aviva Stadium, jeśli chodzi o poziom gry czy spektakularne akcje nie zachwycała, ale nie zabrakło w niej walki! Walki, która wymusiła dwie zmiany. Najpierw po starciu z MchCarthym gry nie mógł kontynuować pomocnik Niemiec Mario Goetze. Kilka minut później urazu doznał bramkarz Irlandii Shay Given. Doświadczonego gracza zastąpił Darren Randolph (trzeci występ w reprezentacji), który okazał się jednym z bohaterów spotkania, zaliczając asystę przy golu dla gospodarzy.

Skoro mowa o bramkach… Pierwsza padła już w pierwszej połowie. Po znakomitym dośrodkowaniu Mesuta Oezila bramkę w siatce umieścił Thomas Mueller, który nie cieszył się długo ze zdobytego gola, bo sędzi dopatrzył się spalonego.

Na kolejne celne trafienie kibice musieli czekać aż do 70. minuty, ale było warto… Akcja bramkowa rozpoczęła się od długiego wybicia piłki z pola karnego przez Randolpha. Niezdecydowanie niemieckiej obrony wykorzystał Shane Long, który kapitalnie kopnął piłkę w pełnym biegu. Manuel Neuer nie miał szans na obronę.

Spotkanie Irlandia – Niemcy zakończyło się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Irlandczycy od początku grali bardzo rozważnie, wypełniając wszystkie taktyczne założenia selekcjonera.

Zwycięstwo wyspiarzy i remis Polaków ze Szkotami oznacza, że w ostatnim spotkaniu podopieczni O’Neilla potrzebują zwycięstwa albo remisu co najmniej 2:2. Ostatnim przeciwnikiem Irlandii będzie Polska. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę, w Warszawie.

Tymczasem Niemcy w ostatnim spotkaniu zmierzą się z Gruzją. Nasi zachodni sąsiedzi potrzebują co najmniej jednego punktu, by zapewnić sobie awans.