Stosowanie Viagry może powodować głuchotę

· 422 odsłon · Skomentuj! · Autor:
Stosowanie Viagry może powodować głuchotę

Viagra może powodować trwałą utratę słuchu. Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców dotyczyły 11.000 mężczyzn.

Odpowiedzialność za powstawanie uszkodzenia słuchu ponosi tzw. inhibitor PDE-5, będący składnikiem również Viagry. Z jego działaniem ubocznym ma się najczęściej do czynienia właśnie w przypadku stosowania środka zwiększającego potencję. Epidemiolodzy ostrzegają, że zwiększenie ukrwienia w ciałach jamistych penisa może mieć również wpływ na zwiększenie ciśnienia krwi w aparacie słuchowym i prowadzić do trwałego uszkodzenia słuchu. W przypadku korzystania z preparatu i zauważenia pogarszającego się słuchu warto skontaktować się z lekarzem. W USA odpowiednie ostrzeżenie o działaniu ubocznym stosowania Viagry musi być już umieszczane na opakowaniach medykamentu.

Informacje o publikacji
Cześć. Jestem słynną Majką z portalu MyPolacy.de i jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o portalu lub masz ciekawą informację do przekazania, zapraszam :) München, ostatnio online:
Wybraliśmy dla Ciebie