Triumf Niemców

· 512 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Po raz pierwszy w mundialowych rozgrywkach mecz Niemców z Anglią został rozstrzygnięty w regulaminowym czasie.

Pojedynkiem na śmierć i życie media określiły mecz reprezentacji Niemiec i Anglii. Obie drużyny osłabione stanęły do pojedynku o wszystko. Pierwsza bramka strzelona przez Klosego padła w 20 minucie, w 32 strzelił gola Podolski. Potem do akcji przystąpili Anglicy: pierwszy gol padł w 37, minucie, minutę później kolejna piłka ląduje w bramce niemieckiej, tego gola nie uznał sędzia. W drugiej połowie dwa kolejne gole Niemców wyraźnie załamały Anglików. Mecz kończy się wynikiem 4:1.
W ćwierćfinale Niemcy spotkają się z Argentyną.