„Walczcie wytrwale, by mistrz powrócił w blasku i chwale”

· 772 odsłon · Skomentuj! · Autor:
„Walczcie wytrwale, by mistrz powrócił  w blasku i chwale”

W ostatnim spotkaniu 37. kolejki ekstraklasy, Legia Warszawa pokonała Górnik Zabrze 2:0. To nie wystarczyło… Najlepszym zespołem sezonu 2014-15 został Lech Poznań.

Od dłuższego czasu polscy kibice piłki nożnej zadawali sobie jedno pytanie: kto w tym roku sięgnie po tytuł mistrza Polski? Typy były dwa: Legia Warszawa lub Lech Poznań…

W niedzielnym spotkaniu Legia grała jak na mistrza Polski przystało. Od pierwszego gwizdka sędziego nie dopuszczali przeciwnika do bramki Dusana Kuciaka, kontrolowali grę i już w 15. minucie wyszli na prowadzenie, po rewelacyjnym strzale Michała Kucharczyka.

Michał Kucharczyk miał również duży udział przy drugim golu dla gospodarzy. Napastnik Legii wpadł w pole karne przeciwnika niczym rakieta, dośrodkował, a Mariusz Magiera (Górnik Zabrze) skierował piłkę do własnej siatki i tym sposobem Legia prowadziła już 2:0.

Goście stanęli przed szansą na zdobycie gola po tym jak w 82. minucie Ołeksandr Szeweluchin uderzył w światło bramki Kuciaka, piłka odbiła się tylko od słupka.

Do końca spotkania Legioniści kontrolowali grę i udało im się „dowieść” prowadzenie do końca. Po ostatnim gwizdku sędziego, niektórzy piłkarze Legii położyli się na murawie, chyba zdawali sobie sprawę z tego, że w tym sezonie będą musieli oddać trofeum Lechowi, który zremisował z Wisłą Kraków.

Dotąd wyśmiewane słowa Macieja Skorży, że „Lech może zostać mistrzem w tym sezonie” stały się faktem. Będący zawsze w cieniu Legii, doznający licznych porażek klub z Poznania spełnił swoje marzenia i sięgnął po tytuł mistrza Polski!

Ogólna klasyfikacja (trzy pierwsze miejsca):

1. Lech Poznań 43 pkt

2. Legia Warszawa 42 pkt

3. Jagiellonia Białystok 41pkt

Z ekstraklasą żegna się Zawisza Bydgoszcz i GKS Bełchatów. W ich miejsce zobaczymy Zagłębie Lubin i Termalicę Bruk-Bet Nieciecza.