Złoto i brąz – kolejne medale na Igrzyskach Olimpijskich

· 543 odsłon · Skomentuj! · Autor:

Justyna Kowalczyk złoto, a panczenistki – brąz - Polki zdobyły dwa kolejne medale na Igrzyskach w Vancouver.

Po morderczym biegu i niesamowitym finiszu Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal olimpijski w bieguna 30 km techniką klasyczną. Polka wyprzedziła na mecie o 0,3 sekundy Norweżkę Marit Bjoergen. Trzecia była Finka Aino-Kaisa Saarinen. To drugie w historii polskiego sportu złoto na igrzyskach zimowych.(wcześniej zdobył je w Sapporo Wojciech Fortuna w 1972 r w turnieju skoków narciarskich). O ile na Kowalczyk po cichu wszyscy liczyli to najpierw awans do ćwierćfinału a potem brązowy medal panczenistek był dla wszystkich totalnym zaskoczeniem. W drużynowym wyścigu na dochodzenie trzecie miejsce zajęły Polki w składzie: Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska.