Znakomity Bayern i pewna Barca w półfinale

· 415 odsłon · Skomentuj! · Autor:

W rewanżowym meczu ¼ finału Ligi Mistrzów Bayern Monachium odrobił straty i w pięknym stylu trafił do półfinału. Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał!

W pierwszym meczu Bayern Monachium uległ FC Porto 1:3. Chyba jeszcze nigdy niemiecki klub nie pokazał się z tak słabej strony.

Nic dziwnego, że w spotkaniu rewanżowym to piłkarze z FC Porto byli faworytami. Nieliczni wierzyli w piłkarzy z Niemiec i nie zawiedli się. To było niesamowite widowisko!

Podopieczni Josepa Guardioli już w pierwszych minutach wypracowali sobie przewagę, a gol w 14. minucie dodał Bawarczykom wiatru w żagle. Grali jak natchnieni! Przy wyniku 2:0 było już wiadome, że gra zaczyna się od początku, ponieważ Monachijczycy odrobili straty z Portugalii. Każda kolejna minuta oddalała Smoków od awansu, a ostateczny cios zadał Robert Lewandowski, który na zakończenie pierwszej połowy (po raz drugi) zapisał się na listę strzelców.

Trzeba przyznać, że w tym meczu postawa Polaka mogła się podobać. Był skuteczny, pewny, dynamiczny, a taniec z piłką na 12. metrze i wykończenie bramką potwierdziły wysoką klasę „Lewego”. Po pierwszej połowie było 5:0 dla gospodarzy.

Druga połowa spotkania była znacznie spokojniejsza, ale nie można powiedzieć, że była nudna. Bawarczycy nadal atakowali, Smoki próbowały przeprowadzić, chociaż jedną skuteczną akcję. Widać było, że obie drużyny mają ten sam cel: dograć spotkanie do końca!

Co prawda piłkarzy z FC Porto było stać na zdobycie jednej bramki, ale to i tak niczego nie zmieniło, na dodatek Smoki musiały kończyć spotkanie w 10.

Bayern Monachium „dowiózł” swoje prowadzenie do końca spotkania i zapewnił sobie tym samym awans do półfinału.

Tymczasem na Camp Nou widzowie mogli obejrzeć egzekucję, bo trudno to spotkanie nazwać pojedynkiem. Wystarczyły dwa celne strzały Neymara i to w pierwszej połowie, by PSG przestało snuć marzenia o udziale w dalszych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Dwa szybkie cięcia. Barca w półfinale, PSG wraca do Paryża.

Poświęćmy jeszcze trochę uwagi piłkarzom gospodarzy… Bez wątpienia w tym spotkaniu pierwsze skrzypce grali Neymar, Suarez, ale przede wszystkim Iniesta.

Losowanie par półfinałowych Ligi Mistrzów odbędzie się w piątek o 12.00. Co powiecie na pojedynek FC Barcelona – Bayern Monachium?

Bayern Monachium 6 – 1 FC Porto

T. Alcantara 14, J. Boateng 22, R. Lewandowski 27, 40 , T. Müller 36., J. Martinez 73, X. Alonso 88.

FC Barcelona 2 – 0 PSG