Poc Olympia--FC Internationale 2-0 (1:0)

DFB POKAL

Bramki: 10`Krysta Klaudiusz, 89` Babiec Janusz

Skład Olympii: Rudzki - Pikos , Golebiewski , Scholtyssek , Kaminski , Krysta , Szendlermajer (50` Tomaszewski) , Babiec , Jankowski , Sprawski

rezerwa - Lucarz , Kaliszewski

W pucharze los zetnal nasza Olympie z druzyna o klase wyzej notowana w rozgrywkach ligowych FC Internationale. Olympia niejednokrotnie grala z ta druzyna i jak zaznaczali zawodnicy kazdy mecz nalezal do wyrownanych tak jak ostatnie spotkanie ktore zakonczylo sie remisem 3-3.

Sedzia spotkania pan Peter Antony rozpoczol dokladnie o godz.10.00 i zaczelo sie juz w 3 min. pierwszy strzal oddal na bramke rywala Jankowski ale pilka minela bramke rywali o kilka metrow.Za to w 4 min. to zawodnicy FC mieli znakomita sytuacje po wykonywanym rzucie wolnym i nieudanej pulapce obroncow Olympii az trzech pilkarzy FC znalazlo sie przed bramka Rudzkiego ale strzal jednego znich byl niecelny.Po tej akcji zwrasta delikatnie przewaga FC.Na efekty przewagi druzyny gosci nie trzeba dlugo czekac i po ladnej akcji zespolowej FC ma sytuacje sam na sam Z bramkarzem Olympii i gdy wydawalo sie ze sytuacja jest beznadziejna to ku radosci wszystkich Rudzki wychodzi z tego pojedynku zwyciezko.
Przewaga FC,ale to pilkarze Olympii buduja akcje po ktorej Jankowski wychodzi sam na sam z bramkarzem gosci,ale nieudaje mu sie strzelic bramki.Ale co sie odwlecze to nie uciecze,juz minute pozniej po koronkowej akcji Krysta umieszcza pilke w siatce rywali .1:0 dla naszego zespolu.

To FC gra ale nic z tej przewagi nie wynika az do sytuacji gdy napastnik FC strzela z 2 metrow ale jego strzal broni swietnie dzis dyponowany Kaziu Rudzki ktory obnaza slabosci napastnikow FC jak profesjonalista.W pierszej polowie bylo jeszcze kilka sytuacji bramkowych dla jednej jak i drugiej strony.

II-polowe to Olympia zaczela ale Janusz Babiec przeniusl pilke po udezeniu glowa kilka centymetrow nad poprzeczka.Olympia w tym czasie przeprowadza kilka bardzo dobrych akcji jak ta z 70minuty gdy po pieknej wrzutce Krysty za plecy obroncow Tomaszewski przenosi pilke nad bramke FC.

w 80min meczu znow na wysokosci zadania staje Rudzki ktory broni strzal z 10metrow. 5 minut puzniej akcja Olympii ktora zaczela sie juz na wlasnej polowie,pilke otrzymal Babiec pociagnol 25 metrow i wylozyl na strzal Jankowskiemu ale pilka trafia w slupek.Wzrasta przewaga gosci .Gdy wydaje sie ze bramka dla gosci to kwestia czasu nieprzecietnymi umiejetnosciami Uraczyl nas Janusz Babiec ktory otrzymal pilke na srodku boisku,przebiegl z nia 40 metrow i w sytuacji sam na sam umiescil pilke w siatce obok rozpaczliwie interweniujacego bramkarza gosci.Byla to 90 minuta meczu i sedzia nie wznowil juz meczu.Olympia-FC Internationale 2-0

Bramki- 10`Krysta , 90`Babiec

Gratulacje naleza sie calemu zespolowi za walke i zwyciestwo ale podziekujmy szczegolnie naszemu bramkarzowi Kaziowi Rudzkiemu za jego interwencje na klasowym poziomie-powiedzial po meczu pan Prezes Pawel Golebiewski