Praca dla nie pełnoletnich

· 301 odsłon · 6 odpowiedzi

Witam! Jak to jest z pracą dla osób które nie są dorosłe i mieszkają w de i chcą podjąć prace. Jak to jest na nie których stronach piszę że można od 15 roku życia podjąć prace a na innych że od 16? Jeżeli można od 15 roku życia to gdzie?

Dodaj odpowiedź
Odpowiedzi
odpowiedz
ZgłośOdpowiedz

http://arbeitsamt.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=119:zatrudnianie-studentow-i-uczniow-w-niemczech&catid=34: poradnik-&Itemid=1

0-
ZgłośOdpowiedz

http://arbeitsamt.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=119:zatrudnianie-studentow-i-uczniow-w-niemczech&catid=34: poradnik-&Itemid=1

0-
ZgłośOdpowiedz

http://arbeitsamt.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=119:zatrudnianie-studentow-i-uczniow-w-niemczech&catid=34oradnik-&Itemid=1

0-
ZgłośOdpowiedz

Czesc . Dla wielu liderow stron www, samo tlumaczenia na j. polski to ) , a tym bardziej interpretacja / przekazanie meritum sprawy w sposob prosty i czytelny. Ale nie zapuszczajac sie w maliny i bez posadzen o fanaberie. Prawo w De jednoznacznie zabrania pracy zarobkowej dla osob ponizej 15 roku zycia a takze tej , a wynikajacej m.i. z prac rolniczych , przy zbiorach lub podobnych . Jest tez i w szczegolnych przypadkach ( nie tylko na wsiach ) zezwolenie na prace , ale Jako pomoc i to w ograniczonym zakresie , m.i. czas pracy , warunki itp. Ponadto , jesli juz wiemy ze mozna , to osoba ta musi miec ukonczone bezwzglednie 13 lat oraz zezwolenie rodzicow lub opiekunow . Oczywiscie , przepisy te sa czesto lamane , ale przy zachowaniu zdrowego rozsadku .

0-
ZgłośOdpowiedz

Das Jugendarbeitsschutzgesetz (JArbSchG) regelt, dass Kinder und Jugendliche unter 15 Jahren keiner Erwerbsarbeit nachgehen dürfen. Das Gesetz gilt nicht “für geringfügige Hilfeleistungen, soweit sie gelegentlich aus Gefälligkeit, auf Grund familienrechtlicher Vorschriften, in Einrichtungen der Jugendhilfe und zur Eingliederung Behinderter erbracht werden” und nicht “für die Beschäftigung durch die Personensorgeberechtigten im Familienhaushalt” (§1) Ausnahmen vom Arbeitsverbot gelten für Kinder, die eine leichte Beschäftigung aufnehmen wollen, wenn sie die Einwilligung ihrer Eltern und das 13. Lebensjahr vollendet haben.

0-
Zgłoś

He ? o.k. a teraz poprosze to samo, ale po polsku __

Datteln, ostatnio online:
Polub to!

Najnowsze pytania