Czy musze oddac polskie prawojazdy

· 1.5k odsłon · 6 odpowiedzi · Autor:

czy musze oddac urzedasom niemieckim polskie prawojazdy . Moze jest jakis paragraf?

Dodaj odpowiedź
Odpowiedzi
odpowiedz
ZgłośOdpowiedz

ale masz racje ,kobieta w urzedzie zglupiala jak ja zasypalem pytaniami. teoretycznie maja prawko wyslac do polski , ale czy to zrobia nie wiem. tak czy inaczej za kilka dni wysle pismo ws prawa jazdy. zasypie ich pytaniami. co do prawnika to nie skozystam mialem rozne sprawy i robilem to przez prawnikow ... ZENADA. umiem liczyc do dziesieciu - wiec licze na siebie. I oczywiscie np. takie podpowiedzi od WAS - Szacunek, i jeszcze raz dzieki. ale prawka im nie odpuszcze. wiesz ze gdy oddawalem prawko i zasypalem pytaniami kobiety z biura to one nic nie wiedzialy zadnych konkretnych odpowiedzi. Zgraja Tumanow.

0-
ZgłośOdpowiedz

dzieki, ale oddalem bo chcialem miec spokoj w domu.

0-
Anonim
ZgłośOdpowiedz

Muszę jeszcze poprawić lub coś dodać. Nie musisz oddawać prawa jazdy jak jesteś na pierwszym miejscy w polsce zameldowany. Wtedy dostaniesz "tylko" wpis w papierach (§ 25 Abs. 3 Satz 1 StVG) ALE jak jesteś tylko albo jako pierwsze miejsce w DE zameldowany to będziesz musiał oddać prawojazdy do urzędu (§ 25 Abs. 2 Satz 3 StVG) Jeżeli koniecznie musisz utrzymać Twoje prawojazdy, np z powodu pracy, to poszedł bym na Twoim miejscu do prawnika i z jego pomocą wysłał pismo do urzędu. Masz wtedy dobrą szanse zatrzymać prawojazdy.

0-
ZgłośOdpowiedz

sory za - mowi.

0-
ZgłośOdpowiedz

Dzieki ale czy jest jakis na to paragraf ? Np ide do do urzedu i ,,musze oddac prawko,, a ja z rekawa ...przepraszam ale § taki muwi ze...

0-
Anonim
ZgłośOdpowiedz

W jakim sensie? Przekroczyłes jakieś przepisy czy tylko chodzi o to jak długo możesz go używać w DE? Z powody kary, z tego co wiem, nie musisz oddawać, ale na rejonie Niemiec nie posiadasz wtedy prawa jazdy, tzn możesz normalnie jeździć po innych krajach oprócz DE. jesteś zarejestrowany i jak Cię tutaj policja złapie bez prawojazd to wyjdzie Cię to drogo. Jeżeli chodzi o zmianę polskich dokumentów na niemieckie to możesz ale nie musisz, dopuki są ważne. Po tym okresie otrzymasz przedłużenie tylko w tym kraju gdzie jesteś zameldowany przez min 6 miesięcy.

0-
Najlepsza odpowiedź
Informacje o publikacji
Köln, ostatnio online:
Wybraliśmy dla Ciebie