Komu i czy przysługuje mi zachowek (jestem synem spadkodawcy) ?

· 381 odsłon · 1 odpowiedź · Autor:
Dodaj odpowiedź
Odpowiedzi
odpowiedz
ZgłośOdpowiedz

Przypisy K.C dają jednoznaczną odpowiedź . Mianowicie przepis mówi art. 991 §1 K.C zstępnym (dzieciom),małżonkowi oraz rodzicom, którzy byliby powołani do spadku z ustawy a np. spadkodawca testamentu ich pominął mają prawo do zachowku .

0-
Informacje o publikacji
Ostatnio online:
Wybraliśmy dla Ciebie