Zatrudnienie przez zewnętrzne agencje pracy w Niemczech

· 648 odsłon · 3 odpowiedzi · Autor:

Na jak długo może być zawarta umowa o pracę przez zewnętrzną agencję pracy w Niemczech? Czy jest prawdą, że po okresie 18 miesięcy firma w której się pracuje musi Cię zatrudnić na etat?

Dodaj odpowiedź
Odpowiedzi
odpowiedz
ZgłośOdpowiedz

Pani Ewo, jeżeli jest Pani zatrudniona przez Agencje Pracy to rzeczywiście ten okres wypożyczenia pracownika do jednej i tej samej firmy nie może przekroczyć 18 miesięcy. Uregulowana jest ta kwestia w §1 Abs.1b Arbeitnehmerüberlassungsgesetz (AÜG). Od tej zasady możlliwe są tylko wyjątki, jeżeli odpowiednia regulacja znajduje się w umowie taryfowej znajdującej zastosowanie na Pani stosunek pracy. Proszę zapoznać się z w.w. paragrafem. Konsekwencją przekroczenia tego terminu jest, iż pomiędzy pracownikiem oraz firmą do której pracownik zostaje wynajmowany powstaje stosunek pracy (§§ 9 Abs. 1 Nr. 1b, 10 Abs. 1). Jeżeli jest Pani wynajmowana do jednej firmy przez okres dłuższy niż 18 miesięcy proponuję skontaktować się z adwokatem i dochodzić swoich praw.

0-
Anonim

Użytkownik został zbanowany. Treść jest niedostępna.

0-
ZgłośOdpowiedz

Musi,to na Rusi a w Niemczech,jak kto chce

0-
Informacje o publikacji
Ostrów Wielkopolski, ostatnio online:
Wybraliśmy dla Ciebie