Czy polska firma powinna naliczyć 23% VAT sprzedając maszynę niemieckiemu rolnikowi?
Czy polska firma z siedzibą w Polsce powinna doliczyć 23% VAT sprzedając maszynę niemieckiemu rolnikowi, który prowadzi działalność gospodarczą?
Dodaj odpowiedźSprzedaje maszynę bez polskiego VATu,zapłaci w DE obowiązującą stawkę VAT
Powinien posiadać ważny numer podatkowy EU ważność numeru VAT można sprawdzić np. na stronach komisji europejskiej: http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/vieshome.do?locale=pl
Pytanie; gdzie ten niemiecki rolnik prowadzi działalność gospodarczą? Jesli w PL (i ta maszyna zostaje w PL) to oczywiscie 23% VAT, ale jak ten niemiecki rolnik prowadzi działalność gospodarczą w De (i ta maszyna bedzie "pracowac" w De.) to nie musi za zakupiona maszyne w PL 23% VAT placic, tylko w De 19% MwSt.