Zarejestruj sięZaloguj się
Dodaj ofertę pracyDodaj ofertę szukam pracyDodaj ogłoszenie drobne
Wszelkie prawa zastrzeżone. Znak MyPolacy.de zastrzeżony zgodnie z decyzją EUIPO o numerze EUIPO 017995157
< Wróć do listy pytań

Jak wyegzekwować wynagrodzenie za pracę?

Avatar użytkownika Anna Sylwia No
Czy to pytanie jest pomocne?

Witam Pracuje w firmie sprzatajacej i mam stawkę godzinową. Moja szefowa twierdzi że płaci nawet za te godziny kiedy klient odmówi sprzątania w ostatniej chwili i za urlop oczywiście też ale ostatnio dowiedziałam się że z godzin której jej wysyłam co miesiąc ma wyliczaną "ŚREDNIĄ " I t o nie jest tak że mam za wszystkie godziny płacone. Z jednego miesiąca brakuje mi 12 godzin. I teraz pytanie czy mój szef ma prawo do takiego rozliczania się ze mną? I czy ja mogę to jakoś wyegzekwować?

Dodaj odpowiedź
Dodaj
Avatar użytkownika Agnieszka SkwarekAgnieszka Skwarek

WIęcej informacji jeżeli chodzi o dochodzenie swoich praw znajdzie Pani tutaj: https://www.eu-gleichbehandlungsstelle.de/Webs/EUGS/PL/01_EUBuerger/01_Infothek/02_ArbeitenInDeutschland/06_RechtBekommen/_node.html Na tej stronie znajdzie Pani również wyszukiwarkę bezpłatnych punktów doradczych. Pozdrawiam!

Odpowiedz
Avatar użytkownika ja777ja777

Czesc , oczywiscie ze takie rozliczanie / wynagrodzenie za przepracowane godziny ( srednia ) jest niezgodne . Jesli masz standartowa umowe o prace , winnas otrzymywac pensje za pelna ilosc przerobionych godzin , a nie jakies widzi mi sie szefa . Pierwsze co robisz to , meilem / listem poleconym ( anschreiben), bardzo wazne !, wysylasz zestawienie miesieczne ilosc godz i te za ktore masz nie zaplacone , pilnuj tego !. Wazne , jesli do 3 miesiecy nie zglosisz braku zaplaty / niepelne wynagrodzenie w formie pisemnej , niestety przepada . W ostatecznosci , i w zaleznosci od tego w jakich jestes relacjach z szefem , idziesz do kancelarii prawnej. Przez nich otrzymasz calosc zaleglego wynagrodzenia . Powodzenia milo pozdrawiam

Odpowiedz
Gdzie możesz nawiązać kontakt z innymi użytkownikami?
Opuszczasz stronę MyPolacy.de

Kliknąłeś w link zewnętrzny na MyPolacy.de i zmierzasz na stronę:

Serwis MyPolacy.de nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści umieszone na innych stronach.
Przechodzisz dalej na własną odpowiedzialność!

KontynuujZostań na MyPolacy.de
Zobacz więcej osóbJeśli chcesz dołączyć do społeczności MyPolacy.de i wejść w interakcję z innymi użytkownikami,
nie czekaj ani minuty.
Zaloguj sięZarejestruj się