Zarejestruj sięZaloguj się
Dodaj ofertę pracyDodaj ofertę szukam pracyDodaj ogłoszenie drobne
Wszelkie prawa zastrzeżone. Znak MyPolacy.de zastrzeżony zgodnie z decyzją EUIPO o numerze EUIPO 017995157
< Wróć do strony głównej

Nigdy nie prowadź w nich samochodu. Możesz zaszkodzić sobie i innym

Avatar użytkownika Michalina
Narzekający na upały kierowcy uciekają się do różnych sztuczek, by podczas jazdy samochodem nie odczuwać żaru lejącego się z nieba. Też zaliczasz się do grupy, która prowadzi pojazd w klapkach, sandałach, japonkach lub boso? Może to mieć dla Ciebie bardzo kosztowne konsekwencje!

W upalne dni chętnie zakładamy lekkie obuwie, w którym stopa dobrze oddycha. Klapki, sandały i japonki są wtedy nieodzownym elementem codziennej stylizacji, ale czy prowadzenie w nich samochodu jest zgodne z prawem i bezpieczne?

Niemcy: Czy mogę prowadzić auto w klapkach, sandałach, japonkach lub boso?

W niemieckim Kodeksie Drogowym nie ma żadnego zapisu mówiącego o obowiązkowym obuwiu do prowadzenia samochodu. Niemniej jednak eksperci odradzają siadania za kierownicę w sandałach, klapkach, japonkach czy boso.

Okazuje się, że bosa stopa lub stopa w sandale, klapku może łatwo ześlizgnąć się z pedałów, zablokować tam i doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Tym samym ryzykujesz zdrowie nie tylko swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego!

Prowadzisz samochód w klapkach? Licz się z konsekwencjami!

Jeśli prowadząc pojazd w sandałach, klapkach lub boso będziesz uczestnikiem wypadku drogowego, możesz odpowiedzieć za współudział w kolizji, ponieważ nie zachowałeś ostrożności podczas prowadzenia samochodu, a wtedy ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia Ci odszkodowania.

Dlatego nawet w okresie letnim powinieneś prowadzić pojazd w lekkim, ale stabilnym obuwiu, które zapewni Twojej stopie wygodę, stabilność i odpowiednią przyczepność do pedałów.

Tu za jazdę w niewłaściwym obuwiu zapłacisz mandat

Niewłaściwe obuwie kierowcy w czasie jazdy karane jest we Francji i Hiszpanii. We Francji za jazdę w klapkach grozi mandat w wysokości 90 euro, a w Hiszpanii – 80 euro, ale w przypadku zapłaty z góry jest możliwość obniżenia wysokości mandatu do 40 euro.

Zdjęcie: pixabay.com, autor: rawpixel

Źródło: t-online.de 

Szukasz więcej informacji?
Zobacz więcej osóbJeśli chcesz dołączyć do społeczności MyPolacy.de i wejść w interakcję z innymi użytkownikami,
nie czekaj ani minuty.
Zaloguj sięZarejestruj się