Zarejestruj sięZaloguj się
Dodaj ofertę pracyDodaj ofertę szukam pracyDodaj ogłoszenie drobne
Wszelkie prawa zastrzeżone. Znak MyPolacy.de zastrzeżony zgodnie z decyzją EUIPO o numerze EUIPO 017995157
< Wróć do strony głównej

Cywil będzie mógł łatwiej wnieść skargę na policjanta. Rewolucyjne zmiany w przepisach

Niebawem w całych Niemczech mogą obowiązywać przepisy, zgodnie z którymi funkcjonariusze policji federalnej będą mieli nosić tzw. etykietę socjalną. Jej celem jest możliwość identyfikacji podczas ewentualnych wykroczeń.

Za projekt ustawy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, do którego szczegółów dotarli dziennikarze "Der Spiegel" odpowiedzialna jest Nancy Feaser. Minister spraw wewnętrznych proponuje, aby funkcjonariusze organów ścigania w jednostkach operacyjnych nosili "etykiety taktyczne", które ułatwią ich identyfikację.

Nowe przepisy sporo zmienią

Zgodnie z założeniami projektu, specjalne etykiety miałyby również ułatwić funkcjonariuszom policji prowadzenie dochodzeń w sprawie ewentualnych naruszeń przepisów czy popełnionych przestępstw.

Idea "etykiety taktycznej" nie jest czymś nowym. Z takiego rozwiązania korzysta się już m.in. w Hesji, Bremie, Turyngii czy Brandenburgii, natomiast do 2017 roku obowiązywało również w Nadrenii Północnej-Westfalii. Sprzeciw wobec pomysłu wyraziły policyjne związki zawodowe, które dopatrują się w tym braku ufności dla policji.

Jak podaje "Der Spiegel", w ramach nowej ustawy o policji federalnej nowi funkcjonariusze policji, którzy w przyszłości zostaną zatrudnieni do służby, będą poddawani regularnej kontroli bezpieczeństwa przez Urząd Ochrony Konstytucji. Celem tego działania ma być uniemożliwienie ekstremistom infiltracji policji federalnej.

Źródło: n-tv.de / Zdjęcie: Paul_Velasco | Depositphotos.com

Szukasz więcej informacji?
Zobacz więcej osóbJeśli chcesz dołączyć do społeczności MyPolacy.de i wejść w interakcję z innymi użytkownikami,
nie czekaj ani minuty.
Zaloguj sięZarejestruj się