Długie korki na granicach przy wjeździe do Polski. Ile trzeba czekać? Relacje Polaków
Z informacji do jakich dotarliśmy na Twitterze wynika, że powrót do Polski z powodu rozpoczętego długiego weekendu w Niemczech jest utrudniony. Sprawdź relacje Polaków którzy czekają na granicy oraz przewidywany czas oczekiwania na przejściach granicznych przy wjeździe do Polski.Granice. Ile trzeba czekać na wjazd do Polski wracając z Niemiec?
Zgodnie z informacjami opublikowanymi na Twitterze przez Straż Graniczną, czas oczekiwania na przejściach granicznych przy wjeździe do Polski wygląda następująco:
Kostrzyn nad Odrą - 2 godziny
Olszyna - 3 godziny
Świecko - 4 godziny
Słubice - 4 godziny
Gubin - 1 godzina
Zgorzelec - 7-9 godzin
Jędrzychowice - 7-9 godzin
Kołbaskowo - 5 godzin (korek sięgał 7 km)
Krajnik - około 5 godzin
⚠️ #Granica 🇵🇱-🇩🇪
— Botschaft Polen DE (@PLinDeutschland) May 21, 2020
Czas oczekiwania na wjazd do 🇵🇱PL
Stan na 21.05.,godz.10:45
Kostrzyna nad Odrą - 2 g.,
Olszyna - 3 g.,
Świecko - 4 g.,
Słubice - 4 g.,
Gubin – 1 g.,
Zgorzelec – 7-9 g.
Jędrzychowice 7-9 g.,
Kołbaskowo - 5 g., korek 7 km
Krajnik ok. 5 g.
Źródło: @Straz_Graniczna pic.twitter.com/SS5Sbe52a4
Granice Polski. Czas oczekiwania na wjazd. Relacje Polaków
Jak podaje jeden z reporterów RMF FM, na przejściach granicznych w Jędrzychowicach oraz Zgorzelcu trzeba liczyć się nawet z 9 godzinnym postojem. Korek zaczyna się już na wysokości Budziszyna, czyli około 40 km przed samą granicą.
#Dolnośląskie: wg @Straz_Graniczna czas odprawy w #Jędrzychowice i #Zgorzelec to 9 godzin. Korek do Jędrzychowic zaczyna się już na wysokości Budziszyna, a to 40 km. Kontrole na punkcie idą sprawnie. Dla przypomnienia: lewy pas TIR, prawy osobówki. @RMF24pl pic.twitter.com/f1QB0RW7P4
— Mateusz Czmiel (@MCzmiel) May 21, 2020
Jeden z Polaków napisał, że na Jędrzychowicach również ruch został zatrzymany. Z informacji opublikowanej ok 11:30 wynika, że od 2 godzin sytuacja ta w ogóle się nie zmienia.
Na Jedrzychowicach też wszystko stoi, od 2 godz stoję w miejscu. Obawiam się że scenariusz będzie podobny jak w marcu
— Mariusz (@Mariusz68775096) May 21, 2020
Pojawiły się także głosy dotyczące organizacji związanej z kontrolami na granicach.
Organizacja na granicy zerowa. Oczywiście nie wiadomo było wcześniej że w czwartek jest święto w Niemczech i wszyscy będą wracać w środę do domu. Beznadzieja:-(
— LaLu (@LaLu18351857) May 21, 2020
Stałem 7 godzin na przejściu w Jędrzychowicach 21:00 - 4:10. Jeżeli chodzi o kontrolę to tak jakby jej nie było :)
— Michał Kozubski (@qubuss_) May 21, 2020
Nadal gigantyczny korek na przejściu Frankfurt / Słubice. Czekam na wjazd już ponad 9 godzin. Można mieć wrażenie, że Straż Graniczna straciła kontrolę. Totalny bezwład i podważanie idei strefy Schengen. Niemcy, Holandia, Belgia, Francja potrafią, a Polskę to przerasta pic.twitter.com/YdDoLLgeMQ
— Marcin Anaszewicz (@anaszewicz) May 21, 2020
Jeśli stoisz na granicy i chesz przekazać nam informację o bieżącej sytuacji, skontaktuj się z nami za pośrednictwem naszego fanpage'a: https://www.facebook.com/mypolacy.de
Zdjęcie: 123rf.com
