Dobra passa Polonii Monachium w klasie okręgowej

· Autor:
Dobra passa Polonii Monachium w klasie okręgowej
UdostępnijMessengerWhatsapp
Bądź na bieżąco. Obserwuj nas na:

Po nieudanym początku sezonu Polonia coraz lepiej radzi sobie w rozgrywkach klasy okręgowej. Po uprzejmym uiszczeniu tradycyjnie należnego w wyższej klasie rozgrywkowej frycowego, polska drużyna dynamicznie odbiła się od dna tabeli, lądując na razie w środku stawki.

W pierwszych czterech meczach - pomimo dobrej gry - polska reprezentacja piłkarska z Monachium zdobyła zaledwie jeden punkt i znajdowała się na ostatnim miejscu tabeli. Na szczęście ta negatywna sytuacja podziałała mobilizująco na drużynę, która dzięki konsekwentnej pracy trenera, Janusza Stankowskiego z meczu na mecz gra coraz lepiej. Od jedenastego września, w pięciu kolejnych meczach Polacy nie ponieśli porażki, pechowo remisując dwa z nich i odnosząc trzy kolejne zwycięstwa.

Dzięki zdobytym we wrześniu i październiku punktom drużyna zapewniła sobie bezpieczną przewagę nad strefą spadkową i może nieśmiało spoglądać w górę tabeli. Tym bardziej, że dobra seria wyzwoliła w drużynie apetyt na kolejne sukcesy, co przekłada się także na coraz lepszą frekwencję na treningach.

Najbardziej satysfakcjonują nas jednak komentarze, które umieszczają na swoich stronach internetowych przeciwnicy, którzy swoje porażki tłumaczą bardzo dobrą grą naszej drużyny, a z remisów z - jakby nie było - beniaminkiem cieszą się jak z wysokich zwycięstw. Nasza drużyna uzyskuje coraz większą popularność i szacunek na monachijskim podwórku piłkarskim. Cieszą nas też komentarze podkreślające zachowanie fair play naszej drużyny.

Do drużyny w trakcie sezonu dołączyło kilku nowych lub powracających zawodników, dzięki czemu kadra jest lepsza niż przedsezonowe założenia sztabu szkoleniowego i zarządu. W dziewięciu dotychczasowych meczach wystąpiło aż 27 zawodników, w tym aż czterech bramkarzy. Niemniej jednak chcielibyśmy wzmocnić nasz zespół. Zapraszamy na treningi chętnych do gry w drużynie. Treningi odbywają się w środy i piątki o godz. 19.00, na boisku przy Rudolf-Zorn-Str. 15, München-Neuperlach. Kontakt: Janusz Stankowski (1. trener) 0177-3078009.

Działalność SV Polonia nie byłaby możliwa bez wsparcia naszych sponsorów, których pełna lista znajduje się na stronie internetowej klubu: SV Polonia Monachium. Dziękujemy zarówno Konsulatowi RP w Monachium oraz firmom wspierającym nas od wielu lat, jak i nowym sponsorom, w tym Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska", dzięki wsparciu którego nasza aktywność znajduje się wśród "zadań realizowanych w ramach zlecania przez Kancelarię Senatu w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2011 r."

Osoby i firmy zainteresowane współpracą ze stowarzyszeniem mogą kontakować się z zarządem. Kontakt: Piotr Sowada (prezes zarządu) 0175-3523207.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.poloniamonachium.de.

Dotychczasowe wyniki:
21.08.11 FC Perlach München II - SV Polonia München 1 : 0
28.08.11 SV Polonia München - TSV Trudering M. 2 : 3
03.09.11 Fortuna Unterhaching - SV Polonia München 1 : 1
11.09.11 SV Polonia München - TSV Turnerbund München 2 : 4
18.09.11 SVN München - SV Polonia München 2 : 2
25.09.11 SV Polonia München - FC Alemannia München 1 : 1
02.10.11 SV Gartenstadt Trudering - SV Polonia München 1 : 4
09.10.11 Polonia München - FC Wacker München 2 : 1
16.10.11 SV Zamdorf München II - SV Polonia München 0 : 6

Aplikacja MyPolacy.de
UdostępnijMessengerWhatsapp
Bądź na bieżąco. Obserwuj nas na:
München, ostatnio online:
Wybraliśmy dla Ciebie