Zarejestruj sięZaloguj się
Dodaj ofertę pracyDodaj ofertę szukam pracyDodaj ogłoszenie drobne
Wszelkie prawa zastrzeżone. Znak MyPolacy.de zastrzeżony zgodnie z decyzją EUIPO o numerze EUIPO 017995157
< Wróć do strony głównej

Drzemka w pracy

Avatar użytkownika MayaJ
Wprowadzenia poobiedniej drzemki na wzór sjesty w krajach południowych domagają się niemieckie związki zawodowe.

Jak pisze "Tageszeitung" cytując wypowiedź przedstawicielki zarządu związków zawodowych DGB: "Drzemka poobiednia zmniejsza ryzyko zawału serca, dostarcza życiowej energii". Podobnego zdania są specjaliści od snu, którzy mówią iż odpoczynek po obiedzie jest potrzebny, ponieważ organizm całą energię wykorzystuje na trawienie spożytego posiłku. Jest więc całkiem normalne, że po obiedzie nic nam się nie chce, a mózg praktycznie funkcjonuje na zwolnionych obrotach. Niektóre koncerny (np. BASF czy HS-Metall Hornbach) udostępniają pracownikom pomieszczenia do drzemki.

Szukasz więcej informacji?
Zobacz więcej osóbJeśli chcesz dołączyć do społeczności MyPolacy.de i wejść w interakcję z innymi użytkownikami,
nie czekaj ani minuty.
Zaloguj sięZarejestruj się