Zarejestruj sięZaloguj się
Dodaj ofertę pracyDodaj ofertę szukam pracyDodaj ogłoszenie drobne
Wszelkie prawa zastrzeżone. Znak MyPolacy.de zastrzeżony zgodnie z decyzją EUIPO o numerze EUIPO 017995157
< Wróć do strony głównej

Ebola pokonana (?)

Avatar użytkownika MayaJ
Spada liczba zachorowań w Liberii, w Mali od 42 dni nie wykryto nowych ognisk choroby. Czy Afryka poradziła sobie z epidemią wirusa ebola?

Z oświadczenia malijskiego ministra zdrowia wynika, że już od 42 dni nie odnotowano żadnego nowego przypadku zachorowania na wirus ebola. Co oznacza, że kraj jest wolny od wirusa, bo zgodnie z rozporządzeniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), jeśli w danym kraju (po upływie 40 dni) nie znaleziono nowego ogniska zachorowań można powiedzieć, że epidemia została zwalczona.

To nie koniec dobrych wieści! Chory, u którego końcem grudnia wykryto wirus ebola, po wdrożeniu leczenia i przeprowadzeniu powtórnych testów okazał się, być w pełni zdrowy.

Dobre wiadomości płyną również z Liberii. Tam znacznie spadła ilość zachorowań. Jednak jest jeszcze zbyt wcześnie by mówić o końcu epidemii, ale jak zaznacza rzecznik WHO: „Jest to pierwszy optymistyczny sygnał płynący z tamtych regionów w walce z wirusem ebola”. Sytuacja w Liberii jest na tyle dobra, że planowane jest ponowne otwarcie szkół (które był zamknięte od lipca).

Najgorsza sytuacja w dalszym ciągu panuje w Sierra Leone i Gwinei, gdzie stale wzrasta ilość śmiertelnych przypadków zachorowań na wirus ebola. W obu krajach stale brakuje lekarzy i pielęgniarek, przez co wiele szpitali jest zamkniętych. Chorzy nawet jakby chcieli nie mogą znaleźć realnej pomocy.

Dodajmy, że od 2014 roku na wirus ebola zmarło ponad 8 tys. mieszkańców Afryki.

Szukasz więcej informacji?
Zobacz więcej osóbJeśli chcesz dołączyć do społeczności MyPolacy.de i wejść w interakcję z innymi użytkownikami,
nie czekaj ani minuty.
Zaloguj sięZarejestruj się