· Autor:
Pięknie prezentuje się nasza drużyna w nowych strojach otrzymanych od firmy BBLMecz był rozgrywany w bardzo przyjazdnej atmosferzeZespół z opiekunem drużyny, Tomaszem Binkulem
UdostępnijMessengerWhatsapp
Bądź na bieżąco. Obserwuj nas na:

W meczu towarzyskim - biorąc pod uwagę niewielką ilość fauli, to nawet przyjacielskim - juniorzy SV Polonia München pokonali zasłużenie FC Hellas Monachou 6-1. Polacy włożyli w mecz sporo serca, pomimo upału i faktu, że prawie wszyscy nasi zawodnicy mieli w ten weekend w nogach już mecz ligowy w swoich macierzystych niemieckich klubach.

Od początku meczu Grecy nie byli w stanie dotrzymać szybkiego tempa narzuconego przez Polonię. Polacy, choć spotykają się średnio zaledwie raz w miesiącu świetnie się rozumieli i grali zespołowo, co chwila szukając luki w defensywie przeciwnika. Bramkarz Hellas jednak świetnie bronił ratując kilka razy swój zespół.

------------------

Ogłoszenie: Polonia nadal szuka wzmocnień. Każdy może się przyłączyć do drużyny. Gra w Polonii nie koliduje z występami w niemieckim klubie. Spotkania są średnio raz w miesiącu na trening, mecz towarzyski lub turniej.

Zawodnicy (roczniki 2003 do 2006) chcący sie przyłączyć i rodzice mogą zgłaszać się do opiekuna drużyny Tomasza Binkula - tel.: 01703295210.

Pierwsza bramka dla Polonii padła w 18. minucie. Kuba podał w środku pola Wojtkowi, który włączył turbo i obiegł całą obronę Hellas, po czym mocnym strzałem nie dał szans brankarzowi. Również drugą bramkę mocnym strzałem zza pola karnego zdobył Wojtek, po przytomnym wyłożeniu piłki przez Igora, który dryblował i cały mecz rządził w środku pola. Wynik pomimo kilku okazji dla Polaków do przerwy już się nie zmienił.

Po przerwie Grecy wyraźnie opadli z sił, dzięki czemu Poloniści mieli jeszcze więcej miejsce i okazji do zdobycia gola. Już pięć minut po przerwie Oskar przedryblował kilku przeciwników w polu karnym. Po jego mocnym dośrodkowaniu jeden z obrońców wpakował piłkę do własnej bramki. Przed czwartą bramką Kuba uciekł na prawym skrzydle, jego płaskie dośrodkowanie wykorzystał pewnie Oskar.

Kolejną bramkę zdobyli nieoczekiwanie Grecy. W zamieszaniu na polu karnym strzał po rykoszecie okazał sie nie do obrony dla Mateusza, który dobrze bronił. Po dkoniec meczu obronił nawet rzut karny. Stracona bramka nie podcięła skrzydeł Polonii. Chłopaki dalej zasuwali i stwarzali co chwila zagrożenie pod bramką Hellas. Dwie sytuacje wykorzystal jeszcze Oskar, kompletując hat-tricka.

Polonia grała w składzie: Mateusz - Błażej, Nikodem, Hannes - Dawid, Wojtek, Igor, Kuba - Oskar, Martyna, Oliwier.

Jednak to nie rozmiary zwycięstwa tego dnia były najważniejsze. Cieszy, że drużyna miała okazję się ponownie spotkać i  zgrać przed zaplanowanymi turniejami: